ساداتی نژاد مطرح کرد ؛

هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای بازخوانی جنگ برای نسل جوان

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای بازخوانی جنگ برای نسل جوان و بهره گیری از درس ها و عبرت های آن دوران برای عبور از شرایط دشوار کنونی و غلبه بر جنگ اقتصادی دشمنان است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس گفت:۳۱ شهریور سال ۵۹ حدود یک سال و نیم پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛نظام اسلامی و کشور عزیزمان مورد هجوم ناجوانمردانه نظام سلطه و استکبار جهانی از طریق رژیم و دشمن بعثی تا بن‌دندان مسلح قرار گرفت.

وی  با بیان اینکه در دفاع مقدس ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب، اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی شد که هرکدام از ارزش ها دفاع کردند، تاکید کرد:دشمن تصور می کرد به دلیل برخورداری از حمایت‌ها و پشتیبانی‌ قدرت‌های جهان و همچنین دولت‌های مرتجع عرب در منطقه، به سرعت فاتح جنگ شده و به تمامی اهداف خود خواهد رسید.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب درباره نقش‌آفرینی مردم و گروههای مختلف در پشت جبهه،مطرح کرد: مقاومت مردم در شهرهایی که آماج حملات موشکی رژیم بعث بودند،کمک های مالی مردمی، آذوقه‌رسانی به جبهه‌ها،بدرقه و تشییع باشکوه شهیدان، اسکان جنگزدگان در شهرها... و نمونه‌هایی از این نقش‌آفرینی‌ها هستند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس را برای نسل جوان باید به درستی تبیین کنیم تا در جامعه ارزش های انقلابی و اسلامی حفظ شود، تاکید کرد: عملیات خیبر حماسه ای بود که نبوغ و ابتکار رزمندگان این مرزوبوم را به اثبات رساند و زمینه مساعدی برای پیشبرد سیاست‌های مسوولان فراهم کرد تا بدین گونه ایران به نقطه‌ای از عظمت و اقتدار برسد که با باز دارندگی دفاعی خود، عاملی برای هراس دشمنان ملت شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: امروز دشمنان با محوریت آمریکای تروریست با نقض فاحش قطعنامه‌ها و حقوق بین‌الملل و تمرکز بر تحریم‌های ظالمانه،جنگ اقتصادی و عملیات روانی گسترده در تلاش برای ایجاد تفرقه و ناامیدی ملت ایران از آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان تاکید کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است برای بازخوانی قصه جنگ برای نسل جوان و بهره گیری از درس‌ها و عبرت‌های آن دوران برای عبور از شرایط دشوار کنونی و غلبه بر جنگ اقتصادی دشمنان است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید براینکه رفع مشکلات ایثارگران و جانبازان از حالت شعارزدگی خارج و نواقص و مشکلات مربوط به ایثارگران رفع شود ،تصریح کرد: باید با فرهنگسازی جایگاه جانبازان و ایثارگران در جامعه شناخته شود تا ضمن رعایت جایگاه یادگاران دفاع مقدس، امرار معاش و استفاده از مزایای شهروندی نیز برای آنها آسان تر باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اسناد دفاع مقدس، بنیه دفاعی، تقویت بنیه دفاعی کشور، حفظ بنیه دفاعی کشور