نصیرایی مطرح کرد؛

صندوق بیمه عمر و سرمایه گذاری برای حمایت از زنان خانه دار، روستایی و عشایری تشکیل می شود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون دولت مکلف شد پس از نهایی شدن و ابلاغ طرح جمعیت طی ۶ ماه نسبت به تشکیل صندوق بیمه عمر و سرمایه گذاری برای حمایت از مادران خانه دار، روستایی و عشایر دارای سه تا شش فرزند اقدام کند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ در تشریح نشست روز  سه شنبه( یک مهرماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس از ادامه بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده در نشست امروز با حضور برخی از اعضای کمیسیون‌های فرعی خبر داد و گفت: کمیسیون‌های فرعی مانند آموزش و برنامه و بودجه در رابطه با مباحث مرتبط طرح مذکور نظرات و دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد کارشناسان مرکز پژوهش‌ها با همکاری کمیسیون برنامه و بودجه در مورد تامین منابع طرح بحث و گفت و گو کنند.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون دولت مکلف شد پس از نهایی شدن و ابلاغ طرح جمعیت و تعالی خانواده طی 6 ماه نسبت به تشکیل صندوق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای حمایت از مادران خانه دار، روستایی، عشایر دارای سه تا شش فرزند اقدام کند.

نماینده مردم فردوس در مجلس یازدهم یادآور شد: بر این اساس 70 درصد سهم این صندوق را دولت و 30 درصد را هم خانواده و مادران تامین می کنند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعالی خانواده، تعاونی عشایری، توسعه روستایی و عشایری، جمعیت، حمایت خانواده