فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد؛

بررسی ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولید داخل

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی ضوابط قیمت گذاری کالاهای تولید داخل در کمیسیون متبوعش خبر داد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ فیروزی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست  کمیسیون متبوعش، به حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا در این جلسه اشاره کرد.

وی  افزود: دستورکار نخست این کمیسیون طرح تحقیق و تقاضا از صنعت خودرو بود که نمایندگان متقاضی این طرح موضوعاتی مانند قیمت، عرضه، نحوه توزیع خودرو، مداخله دولت‌ها در مدیریت شرکت‌های خودروسازی، تاخیر در پرداخت مطالبات قطعه‌سازان، دپو شدن خودروها در پارکینگ‌ها به دلیل کسری قطعات را از جمله ایرادات صنعت خودروسازی دانستند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به زعم متقاضیان طرح تحقیق و تفحص از خودروسازی‌ها، در سال‌های گذشته علیرغم حمایت‌های بسیار از این صنعت مانند ممنوعیت یا تعرفه‌گذاری برای واردات چهارچرخ‌ها، تصویب قوانین حمایتی از خودروسازان، این شرکت‌ها نتوانستند به جایگاه مناسبی دست یابند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران شرکت‌های خودروساز نیز توضیحاتی درباره مشکلاتی مانند محدودیت‌های تامین ارز و مواد اولیه و موفقیت‌های به دست آمده، ارائه کردند.

وی  ادامه داد: مقرر شد پاسخ مربوط به سوالات نمایندگان طی هفته آینده در اختیار آن‌ها قرار گیرد، تا در نهایت رای‌گیری درباره طرح تحقیق و تفحص از صنعت خودرو انجام شود.

فیروزی  بررسی ضوابط قیمت‌گذاری کالاهای تولید داخل را دومین دستور کار کمیسیون صنایع و معادن دانست و تصریح کرد: تاکنون نظارت‌ها اثرگذار نبوده و باید این مکانیسم اصلاح شود تا قیمت‌ها تنظیم شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استراتژی توسعه صنعتی، ایران خودرو، بازار خودرو، بازارخودرو