رضایی کوچی مطرح کرد ؛

بهترین راه کار برای بهبود وضعیت بازار اجاره، تولید مسکن است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اقداماتی مانند تسهیلات ودیعه مسکن، راه کار موقتی است، بهترین راه کار برای بهبود وضعیت بازار اجاره، تولید مسکن است، قطعا تا وقتی که نیاز بازار و متقاضیان به مسکن جدید برطرف نشود، مشکلات پابر جا خواهد بود.

  خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به روند اجرای طرح تسهیلات ودیعه مسکن و تأثیر برنامه دولت برای مدیریت بهبود وضعیت مستأجران مسکن، گفت: تسهیلات ودیعه متناسب با نرخ اجاره مسکن و وضعیت بازار نیست، میزان کنونی این تسهیلات عملا تأثیر به سزایی در افزایش قدرت مالی مستأجران ندارد.

روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به هیچ وجه قابل قبول نیست

وی ادامه داد: از طرف دیگر روند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به هیچ وجه قابل قبول نیست، در شرایط کنونی شاهدیم که بانک‌ها شرایط دشواری را برای پرداخت وام تعیین کرده اند که این مسئله به مشکل اصلی مستأجران تبدیل شده است.

بهترین راه کار برای بهبود وضعیت بازار اجاره، تولید مسکن است


نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من اقداماتی مانند تسهیلات ودیعه مسکن، راه کار موقتی است، بهترین راه کار برای بهبود وضعیت بازار اجاره، تولید مسکن است، قطعا تا وقتی که نیاز بازار و متقاضیان به مسکن جدید برطرف نشود، مشکلات پابر جا خواهد بود.

رضایی کوچی افزود: در شرایط کنونی دولت خود معتقد به وضعیت نامناسب بازار مسکن است، اما نه تنها هیچ اقدام اساسی برای رفع این مسئله نکرده، است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: دولت باید سالانه حدود 900 هزار واحد مسکونی در کشور تولید کند، اما بر اساس آمارها، در این شرایط حدود 300 هزار واحد ساخته می شود که آن هم توسط سازندگان و بخش خصوصی انجام می شود، حال با این شرایط دولت طرحی برای تولید انبوه مسکن ندارد.

بررسی روند اجرای طرح ودیعه مسکن در کمیسیون عمران مجلس

وی با بیان اینکه کشور با بحران مسکن مواجه است، گفت: قطعا مسائل مهم حوزه مسکن از جمله روند اجرای طرح تسهیلات ودیعه مسکن در نشست کمیسیون عمران مورد بحث و بررسی قرار می گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اجاره، اجاره بها، اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش عمران، بخش مسکن، بودجه عمرانی، تأمین مسکن، توسعه و عمران، واحد مسکونی، وضعیت اجاره بها