رضایی مطرح کرد ؛

اروپایی ها به هیچ کدام از تعهدات برجامی خود پایبند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: متاسفانه اروپایی ها در این ساالیان اخیر به هیچ کدام از تعهدات برجامی خود پایبند نبودند و فقط به دنبال فرافکنی بودند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس به اظهارات متناقض اروپایی‌ها در قبال ایران اشاره کرد و گفت: اروپایی‌ها باید از مواضع و برخوردهای دوگانه در قبال ایران خودداری کنند و صراحتا موضع خود را اعلام نمایند؛ متاسفانه در قضیه برجام هم هیچگاه به تعهداتشان پایبند نبودند و فقط در حد شعار با ما برخورد کردند.

ابراهیم رضایی
در ادامه افزود: کشورهای اروپایی باید از فرافکنی و اظهارات متناقض دست بردارند و فکری به حال جسد مرده برجام کنند، نمی‌شود ما به تعهداتمان پایبند باشیم و آنها هیچ گونه اقدامی در قبال تعهداتشان نداشته باشند.

وی  به برخوردهای دوگانه اروپایی‌ها در قبال ایران اشاره و تاکید کرد: اینکه اروپایی‌ها نسبت به ما برخوردهای دوگانه داشته باشند نشان می‌دهد که این‌ها تحت تاثیر آمریکایی ها هستند و رابطه با ایالات متحده برایشان یک مسئله حیاتی محسوب می‌شود و نمی‌توان این موضوع را هم انکار کرد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس در ادامه افزود: اروپایی‌ها همچنان در حال پیاده سازی تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان هستند و عملا دارند در این چند سال اخیر تحریم‌ها را علیه ما اجرایی می‌کنند و این یک واقعیت است؛ بنابراین هیچ تحریمی باقی نمانده که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بخواهند علیه ما اعمال کنند و با این کارشان می‌خواهند یک فضای روانی در جامعه جهانی ایجاد کنند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی