یزدی خواه مطرح کرد ؛

راهکار کنترل شیوع کرونا در پایتخت چیست؟

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس، از اجرای دورکاری کارکنان، استفاده از روش های سختگیرانه برای رعایت پروتکل های بهداشتی، لغو طرح ترافیک و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به عنوان عوامل موثر در کنترل شیوع بیماری کرونا یاد کرد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سیدعلی یزدی خواه با اشاره به اعلام وضعیت قرمز کرونایی برای تمام نقاط تهران که برخی معتقدند بازگشایی مدارس و لغو طرح ترافیک بر ایجاد این وضعیت اثرگذار بوده‌اند، گفت: در روزهای اخیر میزان ابتلا به بیماری کرونا در کشور رکورد زده و به رقم بی‌سابقه‌ای رسیده است و تمام جمعیت مبتلایان محدود به جغرافیای تهران هم نمی‌شوند اما این شهر به لحاظ جمعیت متراکمی که دارد، 8میلیون و ششصد و پنجاه هزار نفر به غیر از جمعیت شناوری که دارد در مناطق 1 تا 19 آن زندگی می‌کنند.

راهکار کنترل شیوع کرونا در پایتخت چیست؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر بخواهیم میزان ابتلا به بیماری کرونا را در پایتخت مدیریت کنیم، چاره‌ای نداریم جز اینکه بحث دورکاری کارکنان را جدی بگیریم و پروتکل‌های بهداشتی را با روش‌های سختگیرانه‌تری اعمال کنیم، از سوی دیگر حضور در مراکز آموزشی را به حداقل ممکن برسانیم و حداکثر خدمات این حوزه را در قالب مجازی ارائه دهیم.

لغو طرح ترافیک از عوامل موثر در کنترل شیوع بیماری کرونا است

وی تصریح کرد: لغو طرح ترافیک یکی دیگر از عوامل موثر در کنترل شیوع بیماری کرونا است، هرچند وقتی اجرای این طرح لغو می‌شود از جهت ترافیک شهری مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کند اما تا وقتی امکانات حمل و نقل عمومی این ظرفیت را ندارد که بتوانیم سرویس مناسبی را به افراد ارائه دهیم، چاره‌ای نداریم جز اینکه محدودیت‌هایی را اعمال کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: امیدواریم که در ستاد مقابله با کرونا تصمیمات شایسته‌تر و معقول‌تری در راستای حفظ جان شهروندان اتخاذ شود، چرا که موج سوم کرونا در شرایطی که وارد فصل پاییز شده‌ایم از لحاظ برودت هوا خودبخود شیوع این بیماری را تشدید می‌کند و هر علامتی با احتمال ابتلا به کرونا درنظر گرفته می‌شود.

راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات مانع از لزوم حضور افراد در مراکز مختلف می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در دوگانه سلامت و ترافیک و سلامت و آموزش به طور قطع تامین سلامت شهروندان را انتخاب می‌کنیم، بنابراین باید از حداکثر ظرفیت دورکاری، ارائه خدمات آموزش مجازی و لغو طرح ترافیک برای تحقق این امر استفاده کنیم، از سوی دیگر شبکه ملی اطلاعات باید هر چه سریعتر راه‌اندازی شود تا مردم برای انجام فعالیت‌های خود از حضور در مراکز مختلف خودداری کنند. /

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بیماری کرونا، تهران، ویروس کرونا، پایتخت