عباسی مطرح کرد ؛

اخذ تصمیمات شتاب زده در حوزه انرژی کارساز نیست

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اخذ تصمیمات شتاب زده در حوزه انرژی کارساز نیست از ارائه طرح های ناپخته در حوزه سهیمه بندی انرژی و مشخصا بنزین انتقاد کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ فریدون عباسی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در رابطه با ارائه طرح‌هایی مرتبط با سهمیه‌بندی بنزین، گفت: اخذ نظر نهادهای مسئول درخصوص طرح‌های مرتبط با "سهمیه‌بندی بنزین" -که بار امنیتی دارند- ضروری است بنابراین در بررسی هر طرحی باید ابتدا آرامش جامعه را در نظر گرفت و از ارائه طرح‌های شتاب‌زده اجتناب کرد.

اخذ تصمیمات شتاب‌زده در حوزه انرژی کارساز نیست

وی  افزود: بررسی هر طرحی منجمله سهمیه‌بندی انرژی و مشخصا بنزین باید ابتدا در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گیرند و پس از رایزنی‌های مختلف، اخذ نظر از مرکز پژوهش‌های مجلس و دانشگاهیان تصمیم نهایی را گرفت لذا اخذ تصمیمات شتاب‌زده به ویژه در حوزه انرژی کارساز نیست.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از ارائه طرح‌های ناپخته و زودگذر در حوزه سهیمه‌بندی انرژی و مشخصا بنزین، داشتن چشم‌انداز 20 ساله در این حوزه را ضروری دانست.

تکرار اشتباه افزایش قیمت بنزین با ارائه طرح‌های سهمیه بندی

عباسی معتقد است اگر نظر شورای عالی امنیت ملی در زمان افزایش قیمت بنزین به موقع اخذ شده بود، شاهد این میزان تخریب و تلفات در جامعه نبودیم اما با ارائه مجدد طرح‌های مرتبط با سهمیه‌بندی بنزین این اشتباه تکرار می شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه موضوع فروش اوراق سلف نفتی نیـــــز بدون دلیل در شورای سران قوا مطرح شد، تصریح کرد: باید تعیین‌تکلیف شود که باید چه موضوعاتی در شورای سران قوا و توسط چه کسی مطرح شود، یعنی رئیس‌جمهور دبیر شورای سران قوا است یا شخص دیگری، چراکه درصورت روشن شدن این موضوعات، بسیاری از مشکلات در جامعه ایجاد نخواهد شد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، انرژی، بنزین، بنزین های آلوده