نظری مطرح کرد ؛

قیمت خرید تضمینی گندم بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ تومان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و بنیاد گندم کاران قیمت خرید تضمینی گندم را با توجه به هزینه های تولید بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ تومان می دانند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در خصوص تصویب طرح اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی، گفت: در طرح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی آمده است که این اصلاح شامل قیمت گذاری محصولات در سال زراعی جاری نیز می‌شود و قیمت اعلامی دولت اجرایی نیست.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شورای اقتصاد پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی برای قیمت هر کیلوگرم گندم 4 هزار 500 تومان و بنیاد گندم‌کاران 4 هزار 800 تومان بوده است، ادامه داد: در صورت تایید طرح اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی توسط شورای نگهبان قیمت گندم بالاتر از 4 هزار تومان تعیین می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قیمت گندم در سال زراعی جاری و در صورت اجرایی شده اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی کمتر از 4 هزار 500 تومان تعیین نمی‌شود، عنوان کرد: کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و بنیاد گندم‌کاران قیمت خرید تضمینی گندم را با توجه به هزینه‌های تولید بیش از 4 هزار و 500 تومان می‌دانند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، گفت: قیمت 4 هزار تومانی خرید تضمینی گندم با توجه به افزایش هزینه تولید مطالبه کشاورزان گندم‌کار را تامین نمی‌کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، واردات گندم، کشت گندم، گندم