فلاحی مطرح کرد ؛

جمهوری اسلامی ایران نماد فعالیت صلح آمیز هسته ای

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد یک بام و دو هوای نهادهای بین المللی در مواجه با کشورها برای بهره گیری از انرژی هسته ای قابل قبول نیست.

  خبرگزاری خانه ملت؛ سارا فلاحی نماینده مردم ایلام، ایوان، هلیلان، شیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرارسیدن روز جهانی نابودی تسلیحات هسته‌ای، گفت: نظارت ها در حوزه مسائل هسته ای باید برای همه کشورها لحاظ شود تا آن‌ها از مسیر طبیعی استفاده از انرژی هسته ای خارج نشوند.

وی  اظهار کرد: در واقع امروزه مشاهده می‌شود رژیم نامشروع اسرائیل دارای صدها کلاهک هسته‌ای است اما برای ایران اسلامی که همه قواعد بین‌المللی را رعایت می‌کند، مسیر و نقشه راه تعریف و کشورمان را بخاطر داشتن انرژی هسته‌ای صلح آمیز و قانونی محکوم می کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، هلیلان، شیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک بام و دو هوای نهادهای بین المللی در مواجه با کشورها برای بهره گیری از انرژی هسته ای قابل قبول نیست، ادامه داد: به عنوان مثال فعالیت امارات، عربستان و دیگر کشورها باید تحت نظارت‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی و سایر نهادهای بین المللی مربوطه باشد زیرا اگر قرار باشد هر کشوری بدون نظارت فعالیت کند شاهد هرج و مرج و بروز ناامنی خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: بدون شک باید با رژیم هایی که تحت هیچ نظارتی در حوزه هسته ای فعالیت می کنند و عضو هیچ نهاد بین المللی مربوطه ای نیستند، قاطعانه برخورد شود تا آنها نیز پاسخگو شوند.

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشورهای عضور سازمان ملل باید با اراده جمعی کشورها و رژیم هایی که عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیستند را وادار به پذیرش محدودیت های قانونی کنند، گفت: برای دستیابی به این مهم نیاز به دیپلماسی عمومی و تبلیغات بوده و همچنین سازمان ملل نیز باید این قضیه را پیگیری کند.

فلاحی افزود: نباید فراموش کرد تا زمانی که شورای امنیت سازمان ملل از سوی پنج کشور اداره می شود شاهد رفتارهای متناقض خواهیم بود؛ به عبارتی کشوری مانند ایران اسلامی به دلیل رعایت قوانین، عملکرد شفاف و حتی پذیرش محدودیت هایی فراتر از NPT از سوی نهادهای بین المللی مورد تحریم قرار می‌گیرد اما رژیم صهیونیستی که تحت هیچ نظارت و بازرسی اقدام به فعالیت هسته ای می کند، آزادانه به مسیرش ادامه می دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعضای کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی در اولین نشست تخصصی خود به موضوع دسترسی آزادانه برخی کشورها و رژیم ها به انرژی هسته ای غیر صلح آمیز پرداختند لذا تلاش خواهیم کرد جلوگیری از فعالیت هسته ای غیرصلح آمیز به مطالبه عمومی از سوی دیگر کشورها تبدیل شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اسرائیل، توافق جامع هسته ای، سلاح هسته ای، فلسطین، فلسطین اشغالی، فلسطینیان