دکتر قالیباف در مراسم افتتاح پارک هوافضای سپاه مطرح کرد ؛

ما خود را مدیون فرهنگ شهادت و ایثار می دانیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما هرگز به حاشیه هایی که به ناحق برای ما در مجلس درست شده توجه نداریم و تنها به دنبال حل مشکل مردم هستیم.

 خبرگزاری خانه ملت؛ دکترمحمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی توانمندی های راهبردی نیروی هوافضای سپاه، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها، شهامت ها و ایثارگری های ملت عزیز ایران بوده و این هفته را به جانبازان و ایثارگران به ویژه خانواده های معظم شهدا تبریک می گویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بازدید امروز از این نمایشگاه برای من از جهات مختلف یادآور همه تاریخ گذشته دفاع مقدس تا این مقطع بوده است، با نگاه به پهباد "تلاش" ساخت سال 63 به یاد اولین روزهای پرواز این پهباد در خط مقدم می افتم.

دکترقالیباف ادامه داد: در آن زمان به این پهباد قارقارکی می گفتیم و در جاده شلمچه پایین شهرک ولیعصر به پرواز در می آمدند و گاهی مورد اصابت شلیک سربازان عراقی و حتی ایرانی‌ها قرار می گرفت اما اکنون شاهد تجهیزات پیشرفته خود در صنعت دفاعی هستیم.

*ما خود را مدیون فرهنگ شهادت و ایثار می دانیم

وی با تاکید بر اینکه ما خود را مدیون فرهنگ شهادت و ایثار می دانیم و همیشه در این مسیر گام برمی داریم، افزود: اکنون دارای تجهیزاتی هستیم که می تواند طی 24 ساعت پرواز مداوم در شرایط آب و هوایی مختلف و در هر مکانی، هر نقطه ای را انتخاب و بزند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه هفته دفاع مقدس ایام الله است، اظهار کرد: در فرهنگ قرآنی، ایام الله هم روزهایی دارد که در آن نعمت خدا بر مردم نازل شده و هم روزهایی که بلا بر مردم نازل شده است هر دوی این روزها برای درس گرفتن، یادآوری و عبرت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: جنگ های بدر، خیبر، احزاب، حنین و عبور از رود نیل همه جزو ایام الله بوده و دفاع مقدس هم برای ما ایام الله است. راه شیطان ایجاد نسیان بسیار در ذهن هاست تا ما این روزها را نبینیم.

وی ضمن تبریک به همسنگران خود در هوافضای سپاه پاسداران برای ایجاد چنین نمایشگاهی، اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه موجب می شود تا جوانان امروز، آن ایام را که به تعبیر زیبای شهید سلیمانی مبنی بر اینکه اگر بخواهیم یک قطعه از بهشت زیبا را ببینیم باید شاهد دفاع مقدس باشیم را اکنون می توان در ایجاد نمایشگاه هوافضا شاهد بود، حتما این مکان مقدس است زیرا تاریخ یک ملت را در حوزه دفاع و مجاهدت بر مبنای سنت الهی به نمایش گذاشته است.

*برای عزت مردم و استقلال کشور مقابل ظلم می‌ایستیم

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه هوافضای سپاه بیانگر باور به فرهنگ دفاع مقدس و سنت های الهی است و می توان اعلام کرد که خودباوری یعنی باور و ایمان به سنت های الهی، تلاش و مجاهدت در این راه و باید با استفاده از هر امکانی تلاش کنیم تا هرگز نگاه به دست دشمنان نداشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در مقابل ظلم می ایستیم زیرا استقلال و شکوه کشور و عزت مردم برای ما مهم است، هفته دفاع مقدس یادآور نعمت های خدا، تحول، عظمت و بزرگی پیش روی ماست.

دکترقالیباف با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه نشانه آن است که رزمندگان و جوانان با ایستادگی و مقاومت موجب بروز تحول در کشور شده اند، اظهار کرد: مهم، داشتن اراده است و این نمایشگاه در حقیقت استراتژی راهبردی تحلیل روند "ما می توانیم" است همان طور که امام راحل ما پیش از این شعار ما می توانیم را سر داده بود و برگزاری این نمایشگاه یک نمونه عینی از ما می توانیم در ابعاد مختلف است.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه در حقیقت همان استراتژی اتکا به توان ملی و ایمانی است و از سوی دیگر تبلور عینی جوان گرایی است، من خدمتگزار این مجموعه بوده ام و شاهد نیروهای جوانی که چنین تحولی را در این کشور به وجود آورده اند، در حقیقت یادآور همان فرهنگ دوران دفاع مقدس برای ماست زیرا در آن دوران هم جوان گرایی و مدیریت جوانانه توانست بسیار موفق عمل کند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به مشکلات تامین مهمات در ابتدای جنگ، گفت: ما در آن زمان برای تامین حتی خمپاره 120 هم دچار مشکل بودیم، در زمانی که می خواستیم یک تست موشک را انجام دهیم در همان اولین آزمایش سکو، خودرو و موشک هرکدام به یک طرف پرتاب شد و همه خندیدند اما امروز نشان می دهد که ما توانسته ایم در کجا بایستیم و در کمتر از 5 سال حتی ماهوار نور را در مدار قرار داده که موجب انگشت حیرت دشمنان کشورمان شد.

*کشور نیازمند تصمیم گیری جسورانه فرماندهان، مدیران و جوانان است

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تمامی این پروژه ها در کشور راه های میان بر دارد اما راه هایی که نیازمند تصمیم گیری شجاعانه و جسورانه فرماندهان، مدیران و جوانان است تا در این راه های میان بر قدم بردارند، ما باید ابتکارات شجاعانه داشته باشیم که البته سخت است ولی با اتکا به خداوند می توان در این مسیر قدم برداشت.

دکترقالیباف با بیان اینکه استراتژی های ما باید حتما خلاقانه بوده و تبعیت های کورکورانه نداشته باشیم، اظهار کرد: گنجینه عظیم دفاع مقدس، گنجینه ای است که می توان همیشه از آن استفاده کرد و برگزاری نمایشگاه هوافضای سپاه بیانگر تجلی ما می توانیم در حوزه های تکنولوژی، راهبردی، تکنیکی، مدیریتی، ساختاری و تجهیزات است.

وی با اشاره به صحبت های سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه مبنی بر اینکه در دوران جنگ به ما تجهیزات نمی دادند، گفت: در دوران دفاع مقدس و زمانی که تقریبا نیاز ما به تجهیزات کم شد، آن ها می خواستند تا این تجهیزات را به صورت مفت به ما بدهند اما فرماندهی معظم کل قوا چنین اجازه ای را ندادند و این دستور حکیمانه مقام معظم رهبری و تبعیت از دوره امام راحل و رهبری نشان داد که مصونیت ما زمانی به وجود می آید که رابطه محکمی بین امام و امت وجود داشته باشد.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: اکنون غصه می خورم، چرا خدایی که چنین لطفی را در حق ما انجام داده و به دلیل حضور جوانان، زمین، آب و خاک و ایران عزتمند می‌توان با افتخار گفت قوی هستیم، اما در اقتصاد ضعیف عمل کرده ایم.

*در حوزه اقتصاد، مدیریت کارآمد نداریم

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما افسوس می خوریم در حالی که دشمن را از زمین خود رانده ایم اما آن ها در حوزه اقتصاد به ما فشار می آورند، این حلقه از زنجیره قوی بودن ما دچار مشکل است زیرا در این مسیر منطبق با سنت‌های الهی حرکت نکرده و به اقتصاد مردمی اعتقاد نداشته ایم و فرصت را به جوانان نداده ایم.

دکترقالیباف با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد، مدیریت کارآمد نداریم، بیان کرد: خدای دفاع، همان خدای اقتصاد و معیشت است، همین جوانان و فرهنگ دفاع مقدس در کشور وجود دارد . جنگ تمام نشده و جهاد در حوزه های معیشت، اشتغال، اقتصاد، اجتماعی و فرهنگی تمام نشده است.

وی تصریح کرد: دیانت در سیاست و رفتار مومنانه در رفتار سیاسی و اخلاقی است و اگر در این عرصه هم درس گرفته و با همین باور حرکت کنیم می توانیم با استفاده از ظرفیت های موجود در کشور و روحیه و فرهنگ جهادی در مسیر درست حرکت کنیم.

رئیس قوه مقننه اظهار کرد: من ظرفیت های این کشور را می شناسم زیرا در بخش های مختلفی حضور داشته‌ام بنابراین تردیدی ندارم با این روحیه و فرهنگ و تنها با یک برنامه پنج ساله می‌توان گره جدی حوزه اقتصاد، کارخانه و صنعت را باز کرد.

*هدف ما تنها گره‌گشایی از مشکلات مردم است

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم ما شریف و باگذشت هستند و نشان دادند که در دوران دفاع مقدس بدون هیچ بهانه ای خودشان و فرزندانشان به میدان های جنگ آمدند و امروز هم ناکارآمدی مدیران را تحمل می کنند، تنها به خاطر حفظ اسلام، انقلاب و کشورشان بنابراین ما باید این فرصت را غنیمت بدانیم و گره ای از مشکلات مردم باز کنیم.

دکترقالیباف تاکید کرد: ما مصمم هستیم تا در مجلس شورای اسلامی در چارچوب وظایف خود و ضمن تعهد به فرهنگ جهاد و امید به خدا محکم بایستیم و هرگز به حاشیه هایی که به ناحق برای ما در مجلس درست می کنند، توجه نمی‌کنیم زیرا این افراد نشان دادند که اهل کار نبوده و گناه های گذشته خود را به جای دیگری حواله می کنند بنابراین ما به هیچ عنوان وارد حاشیه ها نمی شویم زیرا مردم از ما کار می خواهند و ما هم برای آن ها کار انجام می دهیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه شعار مرگ بر آمریکا جز کار، تلاش و حل مشکل مردم چیز دیگری نیست، گفت: ما لحظه ای فکر خود را غیر از این موضوع به جای دیگری نخواهیم برد و مطمئنیم با کمک مردم و همکاران در مجلس و تمام مجموعه های نظام اسلامی که در این مسیر گام برمی دارند بر مشکلات فائق شده و آینده روشنی خواهیم داشت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استقلال، سپاه، شهادت طلبی، عزت و اقتدار، مقام شهادت