آصفری مطرح کرد ؛

تحریم های آمریکا، ایران را پای میز مذاکره نمی برد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: سلسله تحریم های دولت آمریکا، جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره نمی ‎برد لذا دیپلماسی اقتصادی و میز اقتصادی سفارتخانه های ایران در کشورهای دیگر باید برای مقابله با این سیاست ها فعال شود.

 خبرگزاری خانه‌ملت ؛ محمدحسن آصفری با اشاره به تلاش دولتمردان آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و بازگرداندن تحریم‌های قبلی که در ماهیت و اجرا موضوعیتی ندارند، گفت: دولت آمریکا اخیرا حدود پانزده شرکت حقیقی و حقوقی ایرانی را مورد تحریم‌های خود قرار داده است. این سلسله تحریم‌های آمریکایی ها علیه ایران نشان از عمق دشمنی آمریکا علیه جمهوری اسلامی دارد، آنها در تلاشند تا بتوانند فشار را از همه جهات به مردم ایران افزایش دهند.

ته مانده تحریم‌های آمریکا، ایران را پای میز مذاکره نمی‌برد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: تحریم‌ها بی‌اثر نیست اما ادامه این سلسله تحریم‌های آمریکا مواردی نیست که بتواند جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره ببرد. آمریکایی‌ها می‌خواهند با اقدام تبلیغاتی و سیاسی فشار را از همه جهت به جمهوری اسلامی بیشتر کنند و با تحریم‌های جدید ایران را وادار به مذاکره کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: اگر قرار بود ایران به موجب تحریم‌های ته دیگی پای میز مذاکره بنشیند، از همان ابتدا و پس از اعمال تحریم‌های اولیه و اثرگذار پای میز مذاکره می‌نشست. ما یکبار با آمریکایی‌ها مذاکره کردیم و آنها ثابت کردند که اهل گفت‌وگو نیستند.وی ادامه داد: برنامه آمریکایی‌ها به خصوص در شرایط کنونی که نزدیک انتخابات ریاست جمهوری هستیم جنبه تبلیغاتی برای ریاست جمهوری ترامپ دارد، او می‌خواهد با عکس یادگاری با رئیس جمهور ایران، میزان آراء خود را افزایش دهد.

وزارت خارجه منتظر نتایجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نباشد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در توضیح راهکار منطقی جمهوری اسلامی ایران در مقابل سیاست‌های تحریمی آمریکا، گفت: اتکاء به توانمندی و تولیدات داخلی یک بخش از این راهکار است. از سوی دیگر میز اقتصادی سفارتخانه‌های ایران خارج از کشور باید فعال شود. متاسفانه بخش دیپلماسی اقتصادی ما تعطیل شده است. کشورهای دیگری جز جمهوری اسلامی ایران نیز تحت تحریم آمریکا هستند بنابراین ما به کمک آنها می‌توانیم از فرصت‌ها استفاده کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید ارتباطات اقتصادی خود با کشورهای همسو و همراه را افزایش دهیم. دستگاه دیپلماسی ما نباید منتظر نتایجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، مذاکرات