خبر

مسیر شما: اخبار دخالت های اروپا به خصوص فرانسه در امور لبنان
دخالت های اروپا به خصوص فرانسه در امور لبنان

عضومجمع نمایندگان استان فارس،گفت: آزادیخواهانی مانند "سیدحسن نصرالله" و مجموعه های دیگری که در لبنان حضور دارند با پشتوانه مردمی حرف می زنند و اجازه دخالت در امور مردم لبنان را به هیچ کشوری نمی دهند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری بااشاره به دخالت های اروپا به خصوص فرانسه در امور لبنان، گفت: اروپایی ها در پازلی که آمریکا ترسیم کرده، بازی می‌کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: متاسفانه کشورهای اروپایی در عین حال که وانمود به مستقل بودن می کنند، دقیقاً بخشی از مجموعه وابسته به آمریکا بوده و سیاست های آن ها را دنبال می کنند و آزادی عمل و قدرت مانوری از خودشان ندارند.

وی با اشاره به نگاه قیم مآبانه مکرون به لبنان ادامه داد: مکرون رئیس‌جمهور فرانسه برای اصلاحات ساختاری در کشور لبنان اولتیماتوم می دهد که این اقدام وی بیانگر پایبند نبودن دولت فرانسه به اصول و قواعد بین‌المللی است؛ ضمن اینکه مکرون تصور می کند که لبنان مانند دهه‌های گذشته مستعمره فرانسه است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وابستگی فرانسه به ایالات متحده و سفر رئیس جمهور فرانسه به لبنان،مطرح کرد: آمریکا از طریق فرانسه تلاش دارد تا مانع حضور سیاسی حزب الله و دیگر گروه های سیاسی با پایه مردمی، در روند تشکیل دولت آتی لبنان شود؛در مواقعی که آمریکا نتوانند کاری از پیش ببرند، اروپایی ها به نمایندگی از آمریکا ورود پیدا می‌کنند.

قادری با اشاره به اینکه مکرون به دنبال آن است تا نقش از دست رفته و گذشته فرانسه را در لبنان دوباره احیا کند، اظهار کرد: غربی ها تصور می کنند که دنیا مثل گذشته است و رفتارهای قیم مآبانه خود را می‌توانند ادامه دهند، در حالی که اکنون کشورها مستقل هستند؛ اگر دولت‌ها هم بخواهند وابستگی خودشان را ادامه دهند، ملت ها نمی گذارند.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اینکه فرانسوی ها که به نقش و پایگاه اجتماعی حزب الله در نزد مردم به خوبی واقف هستند، تصریح کرد: افراد آزادیخواهی مانند "سیدحسن نصرالله" و مجموعه‌های دیگری که در لبنان حضور دارند با پشتوانه مردمی حرف می‌زنند و اجازه دخالت در امور مردم لبنان را به هیچ کشوری نمی دهند.

به گزارش خانه ملت؛ دبیرکل حزب الله در سخنرانی خود خطاب به مکرون گفته بود: ما رفتار سلطه مآبانه و اینکه کسی ما و دیگر لبنانی ها را به ارتکاب خیانت متهم کند، نمی پذیریم. ما از نقش رئیس جمهور مکرون و طرح فرانسه برای کمک به لبنان استقبال کردیم اما اجازه نمی دهیم فرانسه قیم لبنان باشد. ما همچنان طرح فرانسه را تایید می کنیم اما باید در اظهارات و گفتمان تجدیدنظر شود،زیرا آنچه خدشه دار شد عزت ملی بود.

سیدحسن نصرالله گفت:فرانسوی‌ها به دنبال روند سیاسی هستند که مهمترین اختیارات رئیس جمهور که مشارکت در تشکیل دولت است، را سلب می‌کند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر