جباری مطرح کرد ؛

اجرای طرح جهش تولید و تأمین مسکن

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران در مجلس گفت: به نظر می رسد که با اجرای طرح جهش تولید و تأمین مسکن بخش عمده ای از نیاز کنونی مردم به مسکن برطرف شود که این مسئله کاهش قیمت مسکن را در پی خواهد داشت.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأثیر سیاست گذاری مجلس یازدهم در مدیریت بازار مسکن، گفت: خوشبختانه مجلس از ابتدای آغاز به کار خود به صورت جدی به مسئله بازار مسکن ورود کرد، به طوری که در اولین اقدام، طرح تشدید مالیات بر خانه های خالی به تصویب رسید که این مسئله تأثیر به سزایی در تعدیل نظام عرضه و تقاضا دارد.

تأثیر اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی در کاهش قیمت مسکن

وی ادامه داد: طبق پیش بینی ها حدود دو تا دو میلیون و 500 هزار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد که با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، بخشی از این مساکن به بازار تزریق خواهد شد، با ساماندهی این بخش تقاضا کاهش یافته و عرضه برای فروش و اجاره مسکن بالا خواهد رفت که قطعا این موضوع در کاهش قیمت‌ها اثرگذار است.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از اقدامات مجلس یازدهم و کمیسیون عمران، تدوین طرح جهش تولید و تأمین مسکن است، این طرح اخیرا پس از بررسی کلیات در صحن علنی، برای بررسی بیشتر به کمیسیون عمران ارجاع شد که خوشبختانه در نشست های متعدد این کمیسیون با حضور مسئولان و دستگاه های مرتبط، موارد و دغدغه ها مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت طرح بار دیگر به صحن علنی ارجاع شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: طرح جهش تولید و تأمین مسکن دارای سه محور اصلی تأمین اراضی رایگان، تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت و تأمین تسهیلات است، خوشبختانه اخیرا با توافق وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد کشاورزی، 250 هزار هکتار از اراضی متعلق به وزارت جهادکشاورزی برای تولید مسکن به وزارت راه واگذار شد.

مصالح ساختمانی با قیمت تولید شده و با سود متعارف در اختیار سازندگان قرار می گیرد

جباری تصریح کرد: در حوزه تأمین مصالح ساختمانی در طرح جهش تولید و تأمین مسکن بر این مسئله تأکید شده که تولیدکنندگان قبل از عرضه به بازار بورس و صادرات، میزان مورد نیاز پروژه های تولید مسکن را تأمین کنند، این مسئله موجب می شود که مصالح ساختمانی با قیمت تولید شده و با سود متعارف در اختیار سازندگان قرار گیرد.

بانک مرکزی باید حداقل 20 درصد از کل تسهیلات بانکی را به حوزه مسکن اختصاص دهد

وی ادامه داد: از طرف دیگر در بحث ارائه تسهیلات نیز تأکید شده که بانک مرکزی حداقل 20 درصد از کل تسهیلات بانکی را به حوزه مسکن اختصاص دهد که این مسئله می تواند بخش اعظمی از منابع مورد نیاز این حوزه را برطرف کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران در مجلس گفت: در کل به نظر می رسد که با اجرای طرح جهش تولید و تأمین مسکن بخش عمده ای از نیاز کنونی مردم به مسکن برطرف شود که این مسئله کاهش قیمت مسکن را در پی خواهد داشت./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، بنیاد مسکن، تأمین مسکن، تامین مسکن