پیرهادی مطرح کرد ؛

روند اصلاح ساختار نظام انتخابات شوراها و شهردار در دستور کار مجلس

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس، از تلاش این فراکسیون برای اصلاح ساختار نظام انتخابات شوراها و شهردار و ایجاد قانونی کارآمد در حوزه شهری در پی تصویب لایحه مدیریت شهری خبر داد.

خبرگزاری خانه ملت؛ محسن پیرهادی در مورد اولویت‌های دستورکار فراکسیون مدیریت شهری، گفت: جلسات این فراکسیون به صورت مرتب برگزار می‌شود و در شرایط کنونی هم در حال بررسی لایحه مدیریت شهری هستیم که از قدیم باقی مانده و از اهمیت بسزایی برخوردار است.

برنامه فراکسیون مدیریت شهری برای اصلاح ساختار نظام انتخابات شوراها و شهردار

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اصلاح ساختار نظام انتخابات شوراها و شهردار از دیگر موضوعاتی است که در فراکسیون مدیریت شهری در حال بررسی است و غیر از اینکه اعضای این فراکسیون بر روی آن کار می‌کنند، ما از نظرات نخبگان اعم از متخصصان شهری فعال در دانشگاه‌ها و اعضای شوراهای شهر و شهرداری‌‎های کلانشهرها هم بهره‌مند می‌شویم.

بررسی لایحه مدیریت شهری در فراکسیون مدیریت شهری

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما در خصوص لایحه مدیریت شهری با شهردار و اعضای شورای شهر تهران نیز مکاتباتی را داشتیم و از آنها خواستیم تا مستندات علمی و کارشناسی که تاکنون در این رابطه تهیه کرده‌اند را در اختیار فراکسیون مدیریت شهری قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: فراکسیون مدیریت شهری که یکی از بزرگترین فراکسیون‌ها در این دوره از مجلس بوده در تلاش است تا اقدامات صورت‌گرفته در خصوص اصلاح ساختار نظام انتخابات شوراها و شهردار نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.

بهترین اقدام فراکسیون مدیریت شهری مجلس

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بهترین کاری که فراکسیون مدیریت شهری می‌تواند انجام دهد، این است که لایحه مدیریت شهری را دقیق‌تر و کاملتر کرده و زودتر در صحن ارائه دهد تا به تصویب برسد، هر چند روند بررسی آن یک پروژه کوتاه مدت نیست و موضوعی است که تمام کلانشهرها با آن سروکار دارند، بنابراین باید سعی کنیم قانونی که در این زمینه تصویب می‌‎کنیم حاصل کار کارشناسی کامل، جامع و مانع باشد تا در آینده هم از کارآمدی لازم برخوردار باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، فراکسیون