خبر

مسیر شما: اخبار رفتار آژانس خلاف همه قراردادها است
رفتار آژانس خلاف همه قراردادها است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است پس از بازدیدهای آژانس نباید هیچ بهانه جویی در خصوص فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران از سوی IAEA مطرح شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علی‌اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب،داورزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع بازدید آژانس از تاسیسات هسته ای کشور ،گفت: بازدید اول و دوم از تاسیسات هسته ای کشور هم لزومی نداشت که انجام شود. براساس پادمان‌هایی که وجود دارد نباید اجازه می دادیم از تاسیسات و مراکز خاص نظامی بازدید کنند.

رفتار آژانس خلاف همه پادمان ها و قراردادها است

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب،داورزن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:خطی که سرویس های جاسوسی غرب از طریق آژانس بر ما فشار می آورد سالهاست که دنبال می شود و به نظر من این سیاست تمام شدنی نیست.وقتی می گوییم اجازه بازدید از این منطقه را نمی دهیم اما دولت‌مردان کوتاه می‌آیند و آنها می خواهند از جاهای دیگر بازدید کنند و اطلاعات لازم را از مراکز نظامی ما دریافت می کنند.

وی ادامه داد: طبق گفته رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده اند که براساس اطلاعاتی که دارند، بعد از بازرسی از دو محل تعیین شده، درخواست دیگری ندارند.

عنابستانی در ادامه مطرح کرد: مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی بعد از شکست سیاسی ایالات متحده در سازمان ملل و پیشنهاد بی‌سابقه آمریکا در رابطه با مکانیسم ماشه به تهران سفر کرد و موجب تقویت جایگاه جمهوری اسلامی ایران در فضای بین المللی شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حادثه انفجار نطنز مطرح کرد: در حادثه نطنز بخشی از تاسیسات هسته ای این مرکز مهم از بین رفت و این حادثه، نتیجه جاسوسی دشمن و همین بازدیدها است.

عنابستانی ادامه داد: جاسوسی از همین بازدیدها شکل می گیرد، اگر قرار باشد بازدیدها از مراکز حساس و نظامی کشور ادامه پیدا کند و این ریسک را بپذیریم و این دعواها ادامه پیداکند, به مشکل می خوریم. دولتمردان و ساختار دیپلماسی باید این روند را قطع کنند.

سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب های اجتماعی مجلس با اشاره به سیاست مدارای دولتمران در مقابل آژانس، مطرح کرد: رفتار غرب متاسفانه به دلیل همان سیاست مدارای دولت و اینکه هرچقدر غربی ها فشار می‌آورند؛این ها صبر و مدارا می کنند و مقاومت فعالی از جانب دولتمردان نمی‌بینیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، این سیاست آژانس برخلاف همه پادمان ها و قراردادهای ما است، خاطرنشان کرد: طبق پادمان ها نباید اجازه می دادیم از این مرکز بازدید کنند. قطعاً بعد از بازدید بازرسان آژانس از مراکز هسته ای کشور و گزارشی که می دهند، مشخص می شود که برخلاف تمام فضاسازی ها علیه جمهوری اسلامی، هیچ خبری نبوده است؛ پس از بازدیدهای آژانس نباید IAEA هیچ بهانه جویی در خصوص فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران از سوی آن ها مطرح شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: اگر قرار باشد که دوباره آژانس در این خصوص موضوعی را مطرح کند؛ حتماً باید با سیاست مقاومت فعال و سیاست واکنشی نسبت به این موضوع برخورد شود.می‌توانیم در مقابل آژانسی که از آمریکا خط می گیرد، تصمیمات واکنشی جدی بگیریم.اگر قرار باشد آژانس علیه جمهوری اسلامی دوباره حرف جدیدی را مطرح کند ، تصمیمات بعدی را می گیریم./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر