صباغیان بافقی مطرح کرد ؛

بدعهدی طرف های برجامی

نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس گفت: انعقاد برجام باید منجر به آزادسازی پول های بلوکه شده کشورمان می شد اما با بدعهدی طرف های برجامی این امر محقق نشد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا صباغیان بافقی در خصوص صحبت های رئیش جمهور در راستای تلاش وزارت امور خارجه و سایر نهادها برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران، گفت: قرار بود با انعقاد برجام مسائل مختلفی از جمله موضوع آزادسازی پول های بلوکه شده حل شود اما متاسفانه طرف های برجامی به این مهم عمل نکردند.

نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان نیز با خوش بینی به طرف های برجامی نگاه کردند، از این رو امروز نمی توانیم از ظرفیت های برجام برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده استفاده کنیم.

محمدرضا صباغیان بافقی با تاکید بر اینکه بازگرداندن پول های ایران در کشورهای خارجی وظیفه دولت است، افزود: اینکه چرا اکنون ریس جمهور موضوع آزادسازی پول های بلوکه شده را مطرح کرده و تاکید بر اولویت قرار دادن این موضوع را به وزارت امور خارجه تاکید کرده، باید پاسخ داده شود اما تحقق این امر از وظایف مهم دولت و دستگاه های ذیربط است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: متاسفانه اقدام خاصی از سوی دستگاه های مربوطه برای آزادسازی بلوکه شده را شاهد نبوده ایم؛ البته در زمان امضاء برجام بخشی از طلب های کشورمان پرداخت شد و سپس بعد از خروج آمریکا از برجام کشورهایی مانند کره جنوبی و حتی عراق طلب های کشورمان را پرداخت نکردند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)