علیرضا بیگی مطرح کرد ؛

روند صلح در افغانستان

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یازدهم اعتقاد دارد آمریکا تلاش می کند دولت افغانستان در مذاکرات صلح این کشور نادیده گرفته شود که نشان دهنده دخالت در امور داخلی کابل است.

  خبرگزاری خانه ملت ؛ احمدعلیرضا بیگی در واکنش به اظهارات اخیر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان مبنی بر اینکه ایران از روند صلح در افغانستان حمایت کافی نکرده است، گفت: ایجاد صلح در افغانستان می تواند با مشارکت و همراهی کشورهای منطقه به ویژه ایران صورت بگیرد.

وی  تصریح کرد: در واقع آمریکا تلاش کرد دولت افغانستان در مذاکرات به اصطلاح صلح نادیده گرفته شود از این رو در مذاکرات اولیه آمریکا مستقیم با طالبان مذاکره می کرد و رهبران افغانستان اخیرا در این مذاکرات شرکت کردند.

نماینده مردم تبریز، آذشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامیادامه داد: بدون شک ایجاد آرامش در منطقه مطلوب آمریکا نیست و تلاش می کند در منطقه ناپایداری وجود داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ایالات متحده تلاش می کند ضریب ناامنی و مناقشات داخلی بیش از گذشته در افغانستان افزایش یابد تا بتواند در امور این کشور دخالت کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حضور کشورهای فرامنطقه ای در افغانستان صرفا موجب ناامنی و بی ثباتی شده است و این رویه به هیچ عنوان به صلح و ثبات ختم نمی شود./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، افغانستان