سلیمی مطرح کرد ؛

لزوم مقابله کشورها با نقض برجام از سوی ایران

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر خارجه سعودی بجای اظهارنظر در مورد برجام به موضوع قتل جمال خاشقچی بپردازد تا مسائل پشت پرده این مهم مشخص شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی در واکنش به ادعاهای بی اساس وزیر خارجه سعودی مبنی بر لزوم مقابله کشورها با نقض برجام از سوی ایران، گفت: به نظر می‌رسد فیصل بن فرحان باید به اندازه درک از موضوعات بین المللی اقدام به اظهارنظر کند زیرا این نظریه تعجب آور است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر وزیرخارجه سعودی ها یکبار اخبار مربوط توافق برجام را بررسی کند متوجه خواهد شد ایران اسلامی به تعهداتش عمل کرده و کشورهای حاضر در این توافقنامه پایبند به امضاهایشان نبودند.

وی ادامه داد: همچنین باید یادآور شد ایالات متحده آمریکا برجام را نقض و از این توافقنامه بین المللی به صورت یکجانبه خارج شد لذا وزیر خارجه سعودی باید پیش از اظهارنظر نسبت به مسائل پیرامون اندکی آگاهی بدست بیاورد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود فیصل بن فرحان بجای اظهارنظر در مورد برجام و نقض تعهدات در این توافقنامه، به موضوع قتل جمال خاشقچی بپردازد تا مسائل پشت پرده این مهم مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان مدعی شد که برجام جلوی آن‌چه جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران می خواند را نگرفته است.

در حالی که ایران در پی بی‌تعهدی شرکای برجام، گام‌هایی را برای کاهش تعهدات برجامی‌اش برداشت، وزیر خارجه سعودی از جامعه بین‌المللی خواست با آن‌چه نقض برجام از سوی ایران می‌خواند، مقابله کند!/

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، عربستان