آزادیخواه مطرح کرد ؛

روند وصول مطالبات ایران

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد رییس جمهور باید ۵ سال قبل دستور پیگیری بازگرداندن پول های بلوکه شده را صادر می کرد اما متاسفانه همه نگاه ها به برجام معطوف شده بود.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ احد آزادیخواه در خصوص صحبت های رییس جمهور در راستای لزوم تلاش وزارت امور خارجه کشورمان برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران، گفت: در جلسه ای که با معاون اول رئیس جمهور و معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و برخی از نمایندگان برگزار شد، نسبت به این مهم انتقاد صورت گرفت و آنها نیز پذیرفتند.

وی اظهار کرد: در واقع زمانی که دستگاه سیاست خارجی دولت باید بدنبال افزایش سطح دیپلماسی و برقراری روابط با کشورهای منطقه گام برمی‌داشت، صرفا امیدها به برجام بود و از کشورهایی مانند عراق، افغانستان، یمن، سوریه، ترکیه و غیره غافل شدیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به اینکه دولت تازه متوجه اشتباهش در سیاست خارجی شده است، ادامه داد: بر این اساس رییس جمهور باید 5 سال قبل دستور پیگیری بازگرداندن پول های بلوکه شده را صادر می کرد؛ به عبارتی همان موقع که نشست های برجامی انجام میشد، این موضوعات نیز باید پیگیری میشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: نباید رویه سردار سلیمانی در برقراری روابط با کشورهای مسلمان و همسایه از یادها برود، متاسفانه دولت از این مهم غافل بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون برای تامین کالاهای اساسی یکسال به 14 میلیارد دلار منابع نیاز است و این رقم معادل طلب ایران از دو کشور همسایه است لذا تیم دیپلماسی کشورمان باید تلاش جدی در این راستا انجام دهد./

پایان پیام

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، کالاها، کالاهای اساسی