رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

شکست آمریکا در تلاش برای ادامه تحریم های تسلیحاتی ایران مسجل شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است علیرغم اینکه به پایان رسیدن زمان تحدید تسلیحاتی پیروزی تلقی نمی شود، گفت: نتیجه ندادن تلاش های آمریکا برای ادامه روند این تحریم ها شکستی برای این کشور محسوب می شود.

خانه ملت؛ مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اتمام زمان محدودیت های تسلیحاتی کشورمان در 27 مهرماه، گفت: جمهوری اسلامی 5 سال به واسطه برجام در حوزه تسلیحاتی محدود بود که این محدودیت به زودی برداشته می شود.

وی بر همین اساس تصریح کرد: اکنون کشورهای طرف برجام باید ملغی شدن محدودیت های تسلیحاتی به واسطه برجام را اعلام رسمی کرده و این موضوع را به دنیا اطلاع دهند که جمهوری اسلامی ایران اجازه خرید و فروش سلاح را دارد.
مجتبی ذوالنوری

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این مهم اتفاق بیفتد، بخش کوچکی از آنچه در برجام برای ایران پیش بینی شده و از حقوق ماست محقق می شود که البته نمی توان به تنهایی از آن تحت عنوان پیروزی یاد کرد چرا که صرفا محرومیتی برطرف و ظلمی بیجا رفع شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که آمریکا تمام تلاش خود را برای عدم رفع محدودیت های تسلیحاتی به کار گرفت و موفق نشد می توان آن را شکستی برای آمریکا و پیروزی برای ایران عنوان کرد چرا که ایالات متحده نتوانست اعضای 1+4 را با خود همراه کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)