پیرهادی با اشاره به تأکیدات رهبری در حوزه پیشرفت نظامی:

خودکفایی در بخش دفاعی و امنیتی به سایر حوزه ها تسری یابد

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حال حاضر دست برتر قدرت دفاعی و نظامی منطقه را داریم و باید بتوانیم آن را تبدیل به یک قدرت بین المللی کنیم.

خانه ملت؛ محسن پیرهادی عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره نحوه رویارویی مسئولان با مسائل اقتصادی کشور جهت کاهش مشکلات معیشتی مردمی، گفت: ظرفیت های کشور در حوزه منابع انسانی، سرزمینی و همچنین منطقه ای آنچنان است که در صورت شکوفا شدن، اقتصاد کشور از وضع فعلی خارج شده و رشد چشمگیری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های کشور نیازمند مدیریت خستگی ناپذیر و همگرایی میان مسئولان و مدیران است، عنوان کرد: لازم است با توجه به جمعیت و جغرافیای ویژه کشور جهت حل مشکلات معیشتی، اقتصاد درون زا و دانش بنیان را توسعه داده و به سمت خودکفایی حرکت کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به یاوه گویی های اخیر آمریکا علیه توان موشکی ایران که رهبر معظم انقلاب نیز از آن به عنوان رشد ویژه کشور در حوزه امنیتی و دفاعی نام بردند، اظهار داشت: طی 40 سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای در حوزه دفاعی و امنیتی داشته و در منطقه به کشور قدرتمندی تبدیل شده ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون دست برتر قدرت نظامی منطقه را داریم، عنوان کرد: به دنبال امنیت منطقه بر اساس اصل صلح و ثبات هستیم و تحت تأثیر محدودیت هایی که کشورهای غربی ایجاد می کنند، قرار نگرفته ایم.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم خودکفایی و استقلال کشور در حوزه امنیتی خدشه دار شود، خاطرنشان کرد: اکنون که در حوزه دفاعی و امنیتی به خودکفایی رسیده ایم، باید با استفاده از منابع ارزشمند انسانی خود، در کنار قدرت منطقه ای به قدرت بین المللی نیز تبدیل شویم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت، حوزه دفاعی