جوکار با اشاره به درخواست ۲۶ کشور برای لغو تحریم های کاخ سفید علیه ایران:

نقش دیپلماسی فعال ایران در تزلزل هژمونی آمریکا

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: هژمونی آمریکا با دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در منطقه از بین رفته و در دنیا نیز دچار تزلزل شده است.

خانه ملت؛ محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در واکنش به درخواست ۲۶ کشور برای لغو تحریم‌های ایالات متحده به منظور مقابله با کرونا نسبت به ایران و پنج کشور دیگر، گفت: هژمونی آمریکا در منطقه غرب آسیا از بین رفته و جایگاهش بین المللی این کشور نیز دچار تزلزل شده است.

وی اظهار کرد: در واقع درخواست ۲۶ کشور برای لغو تحریم‌های ایالات متحده نشان دهنده ضعف کاخ سفید در عرصه بین الملل و ایفای نقش به اصطلاح ابرقدرتی است.


نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها دیگر نمی توانند همانند گذشته نظام بین الملل را علیه برخی کشورها از جمله جمهوری اسلامی همراه کنند زیرا افکار عمومی دنیا متوجه جنایات این کشور شده است.

وی افزود: در این بین باید یادآور شد دیپلماسی فعال کشورمان برای عدم همراهی کشورهای دنیا با سیاست های یکجانبه و ظالمانه ایالات متحده اهمیت دوچندان دارد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: در واقع وزارت امور خارجه باید تلاش کند با شفاف سازی نسبت به اقدامات جنایتکارانه آمریکا در عرصه بین الملل، زمینه خنثی سازی دسیسه های ایالات متحده را فراهم کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، تقویت دیپلماسی، دیپلماسی