سلیمی:

ظرفیت دیپلماسی پارلمانی فرصتی برای افزایش سطح همکاری با کشورهای آسیایی

عضو هیأت رئیسه مجلس اعتقاد دارد دولت باید از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی برای افزایش سطح همکاری با کشورهای آسیایی بهره ببرد.

خانه ملت؛ علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به چین، گفت: متاسفانه برخی اعتقاد دارند دنیا دارای کدخدا است و همه باید پشت درب خانه ایالات متحده بنشینند.

وی اظهار کرد: اکنون نیز مشاهده می شود پس از گذشت 7 سال، ایالات متحده پاسخ مناسبی به کشورمان نداده لذا باید از ظرفیت های دیگری بهره ببریم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه باید اذعان کرد اعمال تحریم های جدید میوه باغ برجام است از این رو مسئولان باید به سمت افزایش تعامل با کشورهای دیگر از جمله کشورهای شرقی گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه نباید همه تخم مرغ ها را در سبد اروپا و برجام قرار دهیم، افزود: به عبارتی از ظرفیت بازارهای بزرگ در همسایگی‌مان مانند هند و چین غفلت شده در حالی که بسیاری از کشورها حاضر به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری جدی بودند.

سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: امروزه شاهد ایجاد دریچه های جدیدی برای مراودات با کشورهای شرقی و همسایه هستیم؛ البته دولت نباید از سایه حرکت کند تا تجربه برجام مجدد تکرار شود، بلکه باید از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی استفاده کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تقویت دیپلماسی، توانمندسازی دیپلماسی، حوزه دیپلماسی اقتصادی، دیپلماسی