یوسفی مطرح کرد:

آیین نامه مالیات بر خانه های لوکس در پیچ وخم هیأت دولت

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اخذ مالیات از خانه های لوکس و خانه های خالی یک ضرورت است، دولت می تواند با درآمدهای حاصل از این حوزه در راستای سرمایه گذاری در حوزه تولید انبوه مسکن اقدام کند.

خانه ملت؛ مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از تعلل 7 ماهه دولت در تدوین آیین نامه اخذ مالیات از خانه های لوکس، گفت: نمایندگان مجلس در لایحه بودجه سال 99، دولت و سازمان امور مالیاتی را مکلف به اخذ مالیات از خانه های لوکس بالای 10 میلیارد تومان به تناسب قیمت ملک کرده، حال با افزایش 150 تا 200 درصدی قیمت مسکن در چند ماه اخیر، بسیاری از مساکن مشمول این قانون خواهند شد.
خانه مسکن

اخذ مالیات راه کار مقابله با سفته بازی و نگاه سرمایه ای در بازار مسکن

وی ادامه داد: یکی از راه کارهای موجود برای مقابله با سفته بازی و نگاه سرمایه ای در بازار مسکن، اخذ مالیات است که در این رابطه، در چند ماه اخیر اقداماتی مانند طرح مالیات بر خانه های لوکس و طرح مالیات بر خانه های خالی تدوین و تصویب شد.

اخذ مالیات از خانه های لوکس و خانه های خالی یک ضرورت است

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مالیات از خانه های لوکس و خانه های خالی یک ضرورت است، این رویکرد در تمام کشورها مورد توجه قرار گرفت و دولت ها برای مقابله با دلال بازی و سوداگری، چنین قوانینی را اجرایی کرده اند.

وی ادامه داد: دولت می تواند با درآمدهای حاصل از اخذ مالیات از خانه های لوکس در راستای سرمایه گذاری در حوزه تولید انبوه مسکن اقدام کند، البته به نظر من بازار مسکن به یک سیاست و استراتژی بلند مدت نیاز دارد تا با تغییر دولت‌ها، بازار دچار مشکل یا کمبود نشود.

دولت باید هر چه سریع تر آیین نامه اخذ مالیات از خانه های لوکس را تدوین و اجرایی کند


نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید هر چه سریع تر آیین نامه اخذ مالیات از خانه های لوکس را تدوین و اجرایی کند، زیرا در قانون بودجه سالیانه و طرح جهش تولید و تأمین مسکن بر ضرورت اجرای این مسئله تأکید شده است، حال در صورت عدم اجرای قانون، مجلس از ابزارهای نظارتی همچون تحقیق و تفحص، سوال و استیضاح از وزرای مربوطه و ورود دیوان محاسبات استفاده خواهد کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

ابراز مالی، اخبار برگزیده، بازار مسکن، درآمدهای مالیاتی