سلیمی با اشاره به سفر نماینده ویژه آمریکا به آلمان:

موضوع گیری سیاسی قاره سبز در برجام کافی نیست

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اروپایی ها باید چهره مستقلی از خودشان در برابر آمریکا نشان دهند نه اینکه به نوعی نقش یکی از ایالات های آمریکا را ایفا کنند.

خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره به سفر نماینده ویژه آمریکا به آلمان برای رایزنی علیه ایران، گفت: اروپایی ها باید چهره مستقلی از خودشان در برابر آمریکا نشان دهند نه اینکه به نوعی نقش یکی از ایالات های آمریکا را ایفا کنند.

وی اظهار کرد: کشورهای اروپایی در برجام وعده دادند و تعهداتشان را امضا کردند، از این رو باید برای تحقق آنها تلاش کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروزه زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک است، از این رو شاهد بروز برخی رفتارها و اقدامات مانند سفر نماینده ویژه آمریکا برای رایزنی علیه ایران به اروپا هستیم که این مهم صرفا برای اقناع سازی افکار عمومی این کشور است.

وی افزود: این مهم در حالیست که امروزه افکار عمومی دنیا شاهد پایبندی ایران به تعهدات برجامی بوده و اکنون زمان آن فرارسیده که اروپایی ها در مقابل افکار عمومی دنیا پاسخگو باشند.

سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: اتخاذ موضع گیری های سیاسی برای عدم همراهی با تحریم های آمریکا از سوی اروپا کافی نیست و این کشورها باید راهکارهای عملی برای خنثی سازی محدودیت ها علیه ایران ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه آمریکا در ادامه تلاش برای متقاعد کردن متحدان اروپایی به پیروی از مواضع واشنگتن علیه رفع تحریم تسلیحاتی و برنامه هسته‌ای ایران، به آلمان سفر کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)