آصفری با اشاره به اظهارات ضدایرانی پمپئو:

قاره سبز در مواجه با برجام دنباله رو سیاست های کاخ سفید است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: اروپا با عمل نکردن به تعهداتش در برجام نشان داد دنباله رو سیاست های آمریکا است.

خانه ملت؛ محمدحسن آصفری در خصوص اظهارات وزیر خارجه آمریکا خطاب به اروپایی ها برای همراهی در اعمال فشار علیه ایران، گفت: تاریخ در خصوص رفتارهای خلاف مقررات بین المللی ایالات متحده خصوصا برجام قضاوت خواهد کرد.

وی اظهار کرد: امروزه مشاهده می شود کشورهای دنیا به دلیل سوابق بدعهدی آمریکا حاضر به مذاکره با این کشور نیستند؛ به عنوان مثال کره شمالی با بررسی روند رفتار کاخ سفید در این توافقنامه حاضر به گفتگو با ترامپ نشد که نشان دهنده بی اعتمادی به این کشور است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت ایالات متحده تصور می کند با خروج از برجام به منافع بیشتری رسیده در حالی که امروزه به طور واضح می توان دریافت خروج یکجانبه کاخ سفید از برنامه جامع اقدام مشترک به ضررش تمام شده است.

وی  افزود: این مهم در حالیست که اروپایی ها نیز با عمل نکردن به تعهداتشان در برجام و کمک نکردن به خنثی سازی تحریم ها، نشان دادند که دنباله رو سیاست های آمریکا هستند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس خاطرنشان کرد: بدون شک تصمیمات ایران نسبت به برجام بر اساس منافع ملی خواهد بود لذا بهتر است اروپایی ها به تعهدات برجامی خود عمل کنند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا طی پیامی توییتری مدعی شد که برجام به تاریخ پیوسته است و از سایر کشورهای اروپایی خواست تا به اعمال فشار علیه ایران بپردازند.

وی در پیام خود نوشت: گفته می شود ذخیره اورانیوم ایران بیش از ده برابر حد مجاز تعیین شده در توافق هسته‌ای است. آلمان، فرانسه، انگلیس و سایر کشورها باید از خواب بیدار شوند و این واقعیت را بپذیرند که توافق هسته ای به تاریخ پیوسته است کشورها باید در اعمال تحریم‌های شدید به ما بپیوندند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، امریکا، وزیر امور خارجه