رحیمی جهان آبادی:

بدعهدی قاره سبز سبب تقویت احیای نگاه به شرق در سیاست خارجی تهران شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اقدامات آمریکایی ها و اروپایی موجب شده، کشورمان درصدد احیای نگاه به شرق باشد.

خبرگزاری خانه ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به چین، گفت: پس از اتمام جنگ تحمیلی و فروپاشی شوروی سابق نگاه کشورمان به کشورهای شرقی تقویت شد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: پس گذشت زمان نگاه به غرب و بهبود روابط با اروپا به صورت مقطعی در سیاست خارجی مطرح شد و کشورمان به سمت تنش زدایی رفت. به عنوان مثال مذاکرات برنامه جامع اقدام مشترک نمونه ای از آن به شمار می رود.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات آمریکایی ها و اروپایی، کشورمان درصدد احیای نگاه به شرق است لذا بهبود روابط با روسیه و چین بیانگر تقویت نگاه به شرق در سیاست خارجی ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد کشورمان در گام بعدی باید به سمت بهبود روابط و تنش زدایی با کشورهای حاشیه در خلیج فارس و همچنین ترکمنستان، افغانستان و غیره زیرا این مهم می تواند به افزایش تبادلات مرزی ایران کمک کند و تحریم ها خنثی سازی شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده