موسوی لارگانی:

حمایت قانونی مجلس از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: حمایت مالی از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی یکی از محورهای طرح مجلس است، اما به نظر من مسئله اصلی در این رابطه، ایجاد حمایت های حقوقی و معنوی از سوت زنندگان مفاسد است، افراد باید اطمینان داشته باشند که در صورت اعلام و افشای فساد، مورد تعرض قرار نمی گیرند.

خبرگزاری خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب فوریت طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد در مجلس، گفت: یکی از راه‌های مقابله با فسادهای اقتصادی حمایت از افشاکنندگان و پشتیبانی قانونی از سوت‌زنی برای مقابله با مفاسد است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی مردم هر چند وقت یکبار شاهد انتشار یک خبر فساد در کشور هستند، روزی خبر می آید که یک مفسد اقتصادی دستگیر شده، روز دیگر مطلع می شوند که مفسد دیگری از کشور فرار کرده، این مسائل قطعا موجب تشدید ناامیدی در جامعه می شود.

بروز مفاسد اقتصادی در کشور، موجب بدبینی مردم نسبت به مسئولان شده است

وی گفت: بروز مفاسد اقتصادی در کشور، موجب بدبینی مردم نسبت به مسئولان شده است، بنابر این باید از تمام ابزارها از جمله حمایت از افشاکنندگان مفاسد برای مقابله با متخلفان استفاده کرد.

موسوی لارگانی ادامه داد: در شرایط کنونی افراد متدین بسیاری در سازمان‌ها، ادارات، وزارتخانه ها و بانک ها وجود دارند که از بروز تخلفات اقتصادی مطلع‌اند، اما جرأت افشای این تخلفات را ندارند، از این رو ما در طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد به دنبال آن هستیم که از این افراد حمایت ویژه کنیم.

وی ادامه داد: یکی از محورهای طرح مذکور، حمایت مالی از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی است، اما به نظر من مسئله اصلی در این رابطه، ایجاد حمایت های حقوقی و معنوی از سوت‌زنندگان مفاسد است، افراد باید اطمینان داشته باشند که در صورت اعلام و افشای فساد، مورد تعرض قرار نمی گیرند یا اینکه سِمت و جایگاهشان به خطر نیافتاده و در کل مورد ستم قرار نمی گیرند. از این رو این مسئله نیز باید در طرح مذکور مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده