علیزاده:

پتروپالایشگاه ها و صنایع تبدیلی در بورس به عنوان شرکت های جدید تعریف شوند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید پتروپالایشگاه ها و صنایع تبدیلی در بورس به عنوان شرکت های جدید تعریف شوند، گفت: هدایت نقدینگی های سرگردان در بازار به سمت بورس مسیری مهم برای افزایش تولید در کشور است.

خانه ملت؛ محسن علیزاده به راه‌های افزایش تولید از طریق بورس اشاره کرد و گفت: "لایحه افزایش سرمایه شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار با سلب حق تقدم" -که به تازگی در صحن علنی به تصویب رسیده است- به شرکت‌های متقاضی افزایش سرمایه کمک می‌کند با افزایش سرمایه، نقدینگی و منابع مالی مورد نیازشان را بدون نیاز به بانک‌ها، صرفا از طریق بازار سرمایه تامین کرده و کار خود را گسترش دهند.

نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی، هدایت نقدینگی‌های سرگردان به سمت بازار بورس را مسیری دیگر برای افزایش تولید در کشور دانست و افزود: "راه‌اندازی شرکت ‌بورسی جدید" یکی دیگر از اقداماتی است که می‌تواند پول‌های سرگردان در بازار را جمع کرده تا منتج به تولید شوند لذا باید با راه‌اندازی پتروپالایشگاه‌ها، ماحصل فروش سهام آن‌ها را در بورس به حوزه‌های تولیدی تزریق کرد.

وی اضافه کرد: اگرچه امروز فروش نفت به دلیل تحریم‌ها با مشکل رو به رو است اما مانعی در فروش فرآورده‌های نفتی وجود ندارد لذا درصورت تولید فرآورده‌های نفتی، مشتریان بسیاری حاضر به خرید آن هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تلاش کرد پالایشگاه‌ها، پتروپالایشگاه‌ها و صنایع تبدیلی در بورس به‌عنوان شرکت‌های جدید تعریف شوند، گفت: همچنین باید فرآیند ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه تسهیل شود تا تولید در سال جهش تولید افزایش یابد./
بورس

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده