خبر

مسیر شما: اخبار تصویب کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار
تصویب کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید از تصویب کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در کمیسیون متبوعش خبر داد.

خبرگزاری خانه ملت؛ رحیم زارع سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 28 مهرماه) کمیسیون متبوعش، گفت: دستورکار نخست کمیسیون بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار بود که کلیات آن تصویب شد.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی افزود: با تصویب جزئیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، شروع کسب و کارهایی که به طور مستقیم خطرهای جانی، امنیتی یا زیست محیطی ندارند نیاز به طی مراحل صدور مجوز نداشته و صرفا صاحب کسب و کار ملزم به ثبت اطلاعات در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار هستند.

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس اضافه کرد: با تصویب طرح مذکور، بوروکراسی اداری و امضاهای طلایی از پروسه صدور مجوزها حذف شده و شاهد رشد صادرات و رونق تولید خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: دومین دستور کار کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس بررسی طرح دوفوریتی جهش تولید و تامین مسکن بود، در حال حاضر گرانی مسکن به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است و با تصویب طرح مذکور سه رکن زمین، مصالح ساختمانی و تسهیلات برای ساخت مسکن به تعداد کافی فراهم می شود./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر