خبر

مسیر شما: اخبار تدوین طرح مبارزه با تعارض منافع در دانشگاه های غیر انتفاعی در کمیسیون آموزش
تدوین طرح مبارزه با تعارض منافع در دانشگاه های غیر انتفاعی در کمیسیون آموزش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین "طرح مبارزه با تعارض منافع و ممنوعیت دانشگاه های غیر انتفاعی" در کمیسیون آموزش مجلس خبر داد و گفت: با تصویب این طرح هیچ مدیر دولتی نمی تواند دانشگاه داری کند.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ روح‌الله متفکرآزاد با اشاره به تدوین "طرح مبارزه با تعارض منافع و ممنوعیت دانشگاه‌های غیرانتفاعی"، اظهار کرد: مجلس یازدهم تأکید دارد هرکس، هرکجا منفعت شخصی دارد، نبایستی مسئول تصمیم‌گیری دولتی در آن بخش باشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنین رویه‌‎ای منجر به تعارض منافع در تصمیم‌‎گیری‌ها، مجوزدهی و نحوه فعالیت دانشگاه‌های غیردولتی می‌شود و در نهایت به ضعف در نظارت در حوزه آموزش عالی می‌‎انجامد. در هر حال حاضر مواردی از تعارض منافع در حوزه آموزش عالی وجود دارد.

وی یادآور شد: مسئول دولتی یا مدیری در دانشگاه دولتی به هیچ عنوان نباید دانشگاه‌های غیردولتی داشته باشد؛ قطعا این رویه موجب ایجاد رانت خواهد شد و فساد آفرین است.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه این تصمیم کاملا منطقی بوده و با نرم جهانی نیز سازگاری دارد، افزود: مجلس یازدهم در نظر دارد با قانونگذاری دقیق با منشأ فساد مبارزه کند و همه منافذ فسادزا را مسدود کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از بررسی این طرح در کمیسیون و ارجاع آن به کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش برای بررسی و تدوین نهایی خبر داد و گفت: پس از این مرحله طرح در کمیسیون تصویب و به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر