با موافقت نمایندگان؛

تحقیق و تفحص از سازمان منطقه تجاری و صنعتی اروند به تصویب رسید

نمایندگان مجلس با پیشنهاد تحقیق و تفحص از سازمان منطقه تجاری و صنعتی اروند موافقت کردند.

خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 6 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با 187 رأی موافق با درخواست تحقیق و تفحص از سازمان منطقه تجاری و صنعتی اروند که پیش از این در کمیسیون مربوطه به تصویب رسیده بود، موافقت کردند.

سیدمحمد مولوی نماینده مردم آبادان درمجلس که به عنوان طراح تحقیق و تفحص سخن می‌گفت، اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند به شکل ملکوک‌الطوایفی اداره می‌شود و به خاطره تلخی برای مردم تبدیل شده است و اگر همان روزی که ما فریاد زدیم که به داد منطقه برسید و از فساد و ضعف مدیریت در استان غافل نشوید به آن رسیدگی می‌شد امروز به این وضع دچار نمی‌شد و شاهد حیف و میل اموال بیت‌المال در آن نبودیم.

وی افزود: از دیوان محاسبات تشکر می‌کنیم که گزارش کاملی از وضعیت منطقه تدوین و ارائه کرده‌اند و به خوبی این گزارش نشان داد که منطقه آبادان و خرمشهر و منطقه آزاد اروند به چه وضعیتی دچار است.

مولوی تأکید کرد: به چه حقی 135 خودرو خریداری شده و در سطح استان توزیع شده است و باید مسئولین استانی و منطقه آزاد در این خصوص توضیح دهند ، به چه حقی سفرهای خارجی لهستان، عمان و کشورهای دیگر انجام شده و به جای آن که به مناطق محروم در خرمشهر و آبادان سر زده شود به کشورهای خارجی می‌روند. به چه حقی دو هزار و 181 وام کم بهره به دوستان و نزدیکان خود اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: چه کسی به شما اجازه داده است 34 حساب دولتی داشته باشید و از سرمایه منطقه آزاد در بانک‌ها سپرده‌گذاری کنید و سود آنها را بین خود توزیع کنید و چه کسی به شما اجازه داده است منافع شخصی، گروهی و خانوادگی خود را در منطقه آزاد جستجو کنید. مردم آبادان و خرمشهر آرزو دارند که منطقه آزاد نباشد و آنها محرومیت نکشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس گزارش‌ها و اسناد موجود مسئولین منطقه آزاد پرونده باز در دادگاه دارند، گفت: در حال حاضر تعدادی از مدیران منطقه آزاد با قرار وثیقه آزاد هستند و چگونه است که هنوز در مسئولیت قرار دارند و این مسئولیت را چه کسی به آنها داده است و با وجود همین بی‌کفایتی‌ها است که نرخ بیکاری در آبادان و خرمشهر با همه ظرفیت‌هایش پایین‌تر از شاخص استانی است و مشکلات و مسائلی نظیر نداشتن شبکه فاضلاب، ضعف در آب شرب، مشکلات برق‌رسانی، آسفالت، فضاهای شهری و نظایر آنها را دارد و در سطح استان نیز با ضعف مدیریت دست و پنجه نرم می‌کنند و بارها و بارها فریاد زدیم اما توجهی به آن نشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحقیق و تفحص