خبر

مسیر شما: اخبار طرح مجلس به منظور تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم
طرح مجلس به منظور تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی از طرح مجلس برای تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم و در نظر گرفتن اشد مجازات برای زورگیرها و چاقوکش ها خبر داد.

خبرگزاری خانه ملت؛ احمد دنیامالی در توضیح طرح تشدید مجازات تهدیدکنندگان مردم که به امضای ۵۳ نفر از نمایندگان رسیده است، اظهار کرد: این طرح که چندی پیش در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و قرار است به زودی در صحن پارلمان مورد بررسی قرار گیرد، به منظور ارتقای امنیت جامعه تدوین شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: قوه قضاییه و نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان تهدیدکننده جان مردم با موانع و محدودیت‌‎هایی مواجه هستند که این طرح به منظور رسیدگی قاطع به جرایم این افراد که امنیت مردم و جامعه را به مخاطره انداخته‌اند، تدوین شده است.

وی ادامه داد: آخرین آمارها نشان می‌دهد، اقدامات اخیر قوه قضاییه و نیروی انتظامی از جمله مجرم گردانی‌ها در ملأ عام و سایر برخوردهای بازدارنده با زورگیرها و چاقوکش‌ها در کاهش چنین جرایمی بسیار مؤثر بوده و قطعا تصویب این طرح در مجلس نیز به ارتقای سطح امنیت جامعه کمک می‌کند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته افزایش آمار چنین جرایمی قطعا تابعی از دو پارامتر اقتصاد و اشتغال بوده و حتی پایه پولی و تورم کشور نیز در افزایش آمار چنین جرایمی تأثیرگذار است. در عین حال دستگاه‌های قضایی و انتظامی باید از اقتدار لازم برای برخورد با تهدیدکنندگان جان مردم قاطعیت لازم را داشته باشند و ما باید در کنار توجه به مسائل زیربنایی در حوزه بازدارندگی نیز به صورت جدی توجه داشته باشیم.

رسیدگی خارج از نوبت و در روز تعطیل به پرونده زورگیران

وی یادآور شد: همچنین در ادامه این طرح قید شده است که رسیدگی به اینگونه جرم و جنایت، خارج از نوبت حتی در روزهای تعطیل هم رسیدگی خواهد شد تا رسیدگی به این موارد بدون فوت وقت صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در دلایل توجیهی این طرح آمده است: با توجه به اتفاقات بیمارستان پورسینا رشت که به بیماران و همراه آنان توسط تعدادی از اراذل و اوباش حمله شد و جسارت ایجاد ترس و امنیت مردم که حاصل خون بهای شهدای گرانقدر در عرصه های مختلف خصوصا در عرصه مقاومت ایجاد شده است و بمنظور جلوگیری از اتفاقات مشابه در سایر بخش های کشور این با دو مولفه ارائه می گردد. 1)حداکثر مجازات برای عاملین 2) مجازات و صدور حکم سریع.

در متن این طرح آمده است: کسانی که به هر شکل از انحا با سلاح سرد و یا سلاح گرم و یا هر وسیله دیگری موجبات ترس، وحشت، تهدید، زورگیری در مکانهای عمومی و خصوصی، فضاهای عمومی و خصوصی، با چاقو، قمه، چماق، اسلحه با وسائط نقلیه و یا پیاده، فردی و یا جمعی مرتکب اینگونه جرم و جنایت می شوند به اشد مجازات مندرج در قانون مجازات اسلامی محکوم و رسیدگی به اینگونه جرم و جنایت خارج از نوبت حتی در روزهای تعطیل هم رسیدگی خواهد شد.

این طرح به امضای نمایندگان ذیل رسیده است:

مهرداد گودرزوندچگینی - سیدغنی نظری خانقاه - سیدعلی یزدی خواه - بهروز محبی نجم آبادی - عباس جهانگیرزاده - رجب رحمانی - عبدالناصر درخشان - رحمت اله نوروزی - محمدرضا دشتی اردکانی - محمدمهدی فروردین - خلیل بهروزی فر - غلامرضا مرحباء - احمد دنیامالی - جبار کوچکی نژادارم ساداتی - محمدرضا احمدی - سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی - محسن علیزاده - احسان ارکانی - رحیم زارع - سیدمحمود نبویان - مجتبی رضاخواه - محمد صفری ملک میان - علیرضا منادی سفیدان - محمدجواد عسکری - محمد باقری - سیدسلمان ذاکر - غلامحسین کرمی - رسول فرخی میکال - رمضانعلی سنگدوینی - روح اله عباس پور - معین الدین سعیدی - پرویز محمدنژادقاضی محله - حمیدرضا حاجی بابائی - علیرضا شهبازی - علی بابائی کارنامی - سیدمحمدرضا میرتاج الدینی - ولی اله فرزانه - فرهاد بشیری - حسین امامی راد - سیدکاظم دلخوش اباتری - مصطفی رضاحسینی قطب آبادی - مهدی باقری - فریدون حسنوند - حسن محمدیاری - محمد خدابخشی - سیدمسعود خاتمی - روح اله نجابت - غلامرضا نوری قزلجه - حجت اله فیروزی - علیرضا سلیمی - ابراهیم عزیزی شیراز - عباس مقتدایی - جعفر راستی/

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر