جلال زاده:

محدودیت ‎های مقطعی فقط به آمار کرونا می افزاید

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از اعمال محدودیت های مقطعی، تصریح کرد: وضع چنین محدودیت هایی فقط به آمار کرونا می افزاید.

خبرگزاری خانه ملت؛ وحید جلال زاده با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده برای شهرهای بزرگ و مناطق قرمز کرونایی، اظهار کرد: متأسفانه امواج جدید کرونا در کشور به واسطه سیاست‌های مقطعی و نادرست ستاد ملی کرونا در کشور تشدید می‌شوند، اگر این سختگیری‌‎ها مقطعی نباشد، وضع شیوع کرونا در کشور به این صورت نخواهد بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعمال محدودیت‌های مقطعی قطعا به آمار کرونا می‌افزاید، خواستار برنامه‌ریزی حداقل یک ساله، ستاد ملی کرونا برای جلوگیری از شیوع ویروس شد.

وی با اشاره به اعمال محدودیت برای فعالیت برخی از صنوف پس از ساعت 18 در طول هفته، گفت: اعمال چنین محدودیت‌هایی کمکی به جلوگیری از شیوع کرونا نخواهد کرد.

جلال زاده با بیان اینکه روزمرگی در مواجهه مردم با کرونا یکی از علل گسترده شدن شیوع ویروس است، گفت: رعایت‌های موج اول در میان مردم کمتر شده است و این رعایت نکردن‌ها به ویژه در اصناف و شاغلان به دلیل فعال بودن اشتغال روزانه خود بیشتر دیده می‎شود.

وی یادآور شد: از سوی دیگر اگر به فکر محدودیت‌‌های سختگیرانه هستیم، باید برای اصنافی که از این محدودیت‌ها دچار خسارت می‌شوند نیز تسهیلاتی در نظر گرفت که ستاد ملی کرونا برای برخی از این مشاغل وعده اعطای تسهیلات داده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اضافه کرد: با وجود وعده دولت برای اعطای تسهیلاتی اما بسیاری از مشاغل مثل کارگران معدنی یا کارگران فصلی که جایی نام آن‌ها ثبت نشده از اخذ چنین تسهیلاتی محروم مانده‌اند که البته دربرگیری همه اصناف برای پرداخت تسهیلات نیز کار دشواری است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: باید بدانیم این اصل را بپذیریم که هرجا مردم به صحنه آمدند ما توانسته‌ایم از سد مشکلات عبور کنیم در بحث مربوط به کرونا نیز باید بدانیم که فقط سیاست‌های رسمی و حاکمیتی جوابگو نخواهد بود و مردم باید پای کار باشند و از این ظرفیت استفاده کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده