زارعی کیاپی عنوان کرد:

لزوم تقویت کشاورزی و عرصه تولید جهت رونق صادرات

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس در جمع فعالان اقتصادی مازندران بر لزوم تقویت کشاورزی و عرصه تولید جهت رونق صادرات تاکید کرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ منصورعلی زارعی کیاپی نماینده مردم ساری و میاندورود و عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس در جلسه ای با حضور فرماندار ساری، فرماندار میاندورود، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی استان و مرکز استان در خصوص بررسی فرصت های موجود در شهرک‌ها واحدهای صنعتی مرکز استان بویژه چالش های اساسی در عرضه تسهیلات بانکی، سررسید اقساط و استمهال آنها، مالکیت واحدها، مالیات و ارزش افزوده و... حضور یافت.

بر اساس این گزارش؛ این نماینده مجلس در دوره یازدهم در این نشست با نقد جدی برخی سیاستگذاری غلط خلاف مصلحت تولید در کشور انجام می شود، اظهار کرد: اگر مجلس در حفظ منافع تولیدکنندگان و جامعه کارگری آنها در همین چند ماه گذشته نقش نظارتی خود را ایفا نمی کرد شرایط به مراتب بدتر بود! نمونه آن را در نقش مجلس در جلوگیری از حذف یارانه تامین اجتماعی واحدهای تولیدی کوچک می توان دید.

وی ادامه داد: در چهارماه گذشته تنها یک جلسه کارگروه اشتغال در استان تشکیل شده که خروجی همان یک جلسه هم مشخص نیست. اینگونه وسط میدان جنگ اقتصادی حاضر می شوید؟

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس بیان کرد: با اشکالاتی که در عرصه صادرات داریم و مدام از سوی کارشناسان تذکر داده می شود، اما شنیده نمی شود برخی از بازارهای مهم منطقه را یا اصلا وارد نشدیم یا از دست داده ایم.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس خاطرنشان کرد: در حالی که کشاورز و تولیدکننده ما با تلاش همه جانبه دستگاه های متولی به رشد تولید می رسد اما در بازرگانی مشکل جدی وجود دارد و نتیجه آن سرخوردگی تولیدکننده و رها کردن این عرصه مهم کشورمی شود. این مسئله اگر خیانت نباشد تنبلی و بی ارادگی است که باز هم به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده