فیروزی:

قیمت خودرو متناسب با نرخ ارز کاهش یابد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید همان گونه که با رشد نرخ ارز، خودرو گران شد، با ارزان شدن قیمت ارز نیز باید بهای چهارچرخ ها کاهش یابد.

خبرگزاری خانه ملت؛ حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت کاهش قیمت خودرو متناسب با سقوط دلار، گفت: همان‌گونه که با رشد نرخ رشد ارز، کالاها به ویژه خودرو با بهانه افزایش هزینه‌های تولید گران می‌شوند، با ارزان شدن ارز نیز باید بهای کالاها متناسب با آن کاهش یابد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزایش قیمت کالاها در پی گرانی نرخ ارز را بهانه‌ی برخی دستگاه‌ها دانست و افزود: درواقع نابسامانی بازار ناشی از مدیریت ضعیف، مشکلات اقتصادی و عدم نظارت دقیق است و مادامی که این مشکلات برطرف نشود، با افزایش نرخ دلار قیمت‌ها صعودی خواهد شد.

وی اضافه کرد: از آنجایی که با کاهش نرخ ارز قیمت کالاهایی مانند خودرو کم نمی‌شود، می توان نتیجه گرفت که علت اصلی گرانی‌ها به نوسانات دلار ارتباطی ندارد و باید ریشه مشکلات را در جایی دیگری جستجو کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در شرایط کنونی که نرخ ارز کاهش یافته، دستگاه‌های متولی قیمت‌گذاری مانند شورای رقابت که به خودروسازان اجازه داد، هر سه ماه یکبار قیمت خودرو را به بهانه رشد قیمت دلار و هزینه‌های تولید افزایش دهد، ورود کرده و قیمت‌ها را متناسب با ارزانی ارز کاهش دهند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: خودروسازان ادعا می‌کنند، وابستگی چندانی به واردات ندارند حال چرا باید با رشد دلار قیمت چهارچرخ‌ها افزایش یابد؟/

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده