دلخوش اباتری مطرح کرد ؛

ارتباط عمیق کمیسیون آیین نامه داخلی با مرکز پژوهش های مجلس

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آیین نامه داخلی معتقد است کار این کمیسیون از آنجایی که برای عملکرد قوه مقننه قانونگذاری می کند، بسیار حساس است از این رو ارتباط عمیق تری با مرکز پژوهش های مجلس دارد.

 خبرگزاری خانه ملت؛سیدکاظم دلخوش اباتری درخصوص 4 رویکرد مجلس یازدهم پیرامون شفاف سازی، کارآمدسازی، مردمی سازی و هوشمندسازی، گفت: در این راستا با همکاری مرکز پژوهش های مجلس به عنوان بازوی تخصصی، همکاری را آغاز کرده ایم تا اولویت ها تعیین شود.

وی  ادامه داد: کمیسیون آیین نامه این اقدام را با شفافیت آرای نمایندگان آغاز کرده است و بر اساس ماده 142 آیین نامه داخلی مجلس و با همکاری مرکز پژوهش ها طرحی تدوین شده و آماده بررسی در صحن است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامیافزود: مرکز پژوهش های مجلس به عنوان یکی از مهم ترین بخش های حمایتی کمیسیون ها برای کار تخصصی بوده است و معمولا بعد از بررسی طرح ها در کمیسیون های تخصصی، نظر تخصصی مرکز پژوهش ها نیز به عنوان نظر تخصصی نهایی دریافت می شود تا بعد از آن درباره طرح ها و لوایح به جمع بندی برسیم.

دلخوش در ادامه با اشاره به اهمیت کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس عنوان کرد: کار این کمیسیون از آنجایی که برای قوه مقننه قانونگذاری می کند بسیار حساس است و مرکز پژوهش ها ارتباط عمیق تری با این کمیسیون دارد.

سیدکاظم دلخوش اباتری با اشاره به تلاش های این کمیسیون برای تنظیم و تدوین قوانین جامع الاطراف برای مجلس خاطرنشان کرد: وظایف و نحوه رفتار نمایندگان و شیوه قانونگذاری و نظارت در این کمیسیون تدوین می شود که از اهمیت بالایی برخوردار است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: کمیسیون آیین نامه داخلی اولویت های مجلس یازدهم را بر اساس چهار رویکرد شفاف سازی، کارآمدسازی، مردمی سازی و هوشمند سازی تعریف کرده و در این راستا در حال قانونگذاری پله به پله است./

پایان پیام

برچسب ها

آیین نامه، آیین نامه داخلی، آیین نامه داخلی مجلس، اخبار برگزیده، اعتبارات کشاورزی