دکتر قالیباف در دیدار بانوان شاغل در مجلس مطرح کرد ؛

حضور زنان در تمامی عرصه ها قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به یقین به برکت حرکت های بنیادین امام خمینی (ره) حضور زنان در تمامی عرصه ها قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست چراکه توانستند تحولی را در نگاه به زن برخلاف تمام جریان هایی -که بر جهان حاکم بود- به وجود آورند.

  خبرگزاری خانه ملت؛ دکتر محمدباقر قالیباف امروز (دوشنبه، 13 بهمن ماه) به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن با بانوان شاغل در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

بنابراین گزارش دکتر قالیباف در این دیدار با تبریک میلاد دخت نبی اکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، دهه فجر، سالگرد پیروزی انقلاب و میلاد حضرت امام خمینی (ره) به بانوان شاغل در مجلس، گفت: به‌یقین به برکت حرکت‌های بنیادین امام خمینی (ره) حضور زنان در تمامی عرصه‌ها قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست چراکه توانستند تحولی را در نگاه به زن برخلاف تمام جریان‌هایی -که بر جهان حاکم بود- به وجود آورند و این مسئله از اعتقاد راسخ امام به سنت‌های الهی نشأت می‌گیرد.

سختی‌هایی که امروز مردم در زندگی متحمل می‌شوند، به دلیل فاصله گرفتن از افکار و باورهای امام است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانوان و جوانان در ابتدای انقلاب مدیون نگاه بلند امام بودند، افزود: امیدوارم همچنان پایدار به راه و مکتب امام مانده و با مطالعه زندگی ایشان عظمت‌شان را بیشتر درک کنیم چراکه چالش‌های امروز جامعه و سختی‌هایی که مردم در زندگی متحمل می‌شوند، به دلیل فاصله گرفتن از افکار و باورهای امام است.

وی ادامه داد: افراد و همکاران باید بدانند رسالت‌شان در سازمان و مجموعه‌ای -که مشغول به کار هستند- چیست چراکه بدنه مجلس قصد دارد به نمایندگان کمک کند تا سیاست‌گذاری‌ها و ریل‌گذاری‌های بهتری برای کشور انجام شود.

دغدغه جوانان و بانوان را همیشه با خود داشته ام

وی با تأکید بر اینکه در طول سال‌های مدیریتی خود به جوانان و بانوان توجه ویژه‌ داشته و این دغدغه را هنوز با خود دارد، گفت: توقع من از همکارانم این است که به رسالت‌شان در کار خود توجه ویژه داشته باشند، درواقع به همان اندازه که دغدغه حوزه‌های فردی را داریم، دغدغه مسئولیت‌های اجتماعی را نیز داشته باشیم چراکه ما در کشور از این موضوع رنج می‌بریم.

رئیس قوه مقننه تأکید کرد: بانوان نباید در کنار تمام مسئولیت‌های اجتماعی خود، نقش مادری و مسائل خانوادگی خود را فراموش کرده و مسئولیت‌های اجتماعی بر نقش خانوادگی آن‌ها سایه بیندازد البته ما وظیفه داریم که در این مسائل نیز به شما کمک کنیم چراکه از یک طرف اصرار به حضور بانوان در اجتماع داشته و از طرف دیگر اصرار به عدم لطمه خوردن نقش و جایگاه آن‌ها در خانواده داریم./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی، ایام الله دهه فجر، بانوان، دهه فجر