کریمی فیروجانی خبر داد؛

صدور مجوز صادرات دام مازاد عشایر

رئیس فراکسیون امور عشایری مجلس، با بیان اینکه در نشست اخیر این فراکسیون دغدغه های عشایر در زمینه تامین نهاده دامی و فروش دام زنده مطرح شده از پیگیری صدور مجوز صادرات دام مازاد عشایر توسط مجلس از وزارت صمت خبر داد.

 خبرگزاری خانه ملت، در پنجمین روز از دهه مبارک فجر دو پروژه تامین و انتقال آب سالم و بهداشتی به مناطق عشایری «درگه» و «سیاهگل» در استان ایلام با حضور علی کریمی فیروزجائی رئیس فراکسیون امور عشایری مجلس، سارا فلاحی و علی اکبر بسطامی نمایندگان مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان امور عشایر ایران افتتاح شدند.

فیروزجایی در نشستی که در فرمانداری ایوان برگزار شد، گفت: دشمنان ما در یک جنگ نابرابر اقتصادی به دنبال فلج کردن انقلاب هستند. کما اینکه هر سال تحریم‌ها پیچیده‌تر شد، اما مردم مقاومت کردند که انشالله بتوانیم قدر آنها را بدانیم.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همه اقدامات مجلس یازدهم در جهت تامین رضایت مردم است و اینکه مجلس به کلیات لایحه بودجه 1400 رای نداد نیز در همین راستا بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: آخرین نشست هیات رئیسه فراکسیون عشایری با حضور وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان امور عشایری دو هفته پیش برگزار شد و در آن دغدغه‌های عشایر در زمینه تامین نهاده دامی و فروش دام زنده مطرح شد و پیگیری‌هایی در این خصوص از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال انجام است تا اجازه صادرات دام مازاد عشایر داده شود.

رئیس فراکسیون امور عشایری مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بودجه ۱۴۰۰ برای اولین بار ردیفی برای استاندارسازی سرویس‌های بهداشتی مدارس ایجاد شده چرا که عمدتا در مناطق عشایری از استاندارد برخوردار نیستند. همچنین برای ایلراه‌ها که به‌عنوان یک دیرینه فرهنگی و اجتماعی و شناسنامه عشایر بوده، یک ردیف مستقل در کمیسبون تلفیق پیشنهاد شده تا بتوانیم این ایلراه‌ها را حفظ کنیم./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایلات و عشایر، روستاییان و عشایر، عشایر