عباس زاده مشکینی مطرح کرد ؛

تکریم زنان به معنای تأمین نیازهای فیزیولوژیکی، معیشت و بیمه

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس گفت: زنان فقط به تبریک نیاز ندارند و تکریم آنها به معنای تأمین نیازهای فیزیولوژیکی، معیشت، بیمه و مسکن آنها است.

  خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمود عباس زاده مشکینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 15 بهمن‌ماه(مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) گفت: زنان فقط به تبریک نیاز ندارند و تکریم آنها به معنای تأمین نیازهای فیزیولوژیکی، معیشت، بیمه و مسکن آنها است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با بیان اینکه برای اینکه کرامت زنان حفظ شود باید به مسائل مذکور رسیدگی شود، ادامه داد: اگر یک زن در ایران از ارث پدر، درآمد قانونی و حمایت همسر برخوردار نشود، برای زندگی باکرامت باید چه کاری انجام دهد؟ پاسخ دو راه است؛ یا خودکشی یا خود... .

وی با بیان اینکه علیرغم اینکه در نخستین روزهای آغاز مجلس یازدهم طرحی یک فوریتی برای این موضوع تدوین کردیم اما این طرح تاکنون اعلام وصول نشده است، اضافه کرد: برای 40 میلیون نفر از جمعیت کشور که شامل دختران، مادران و خواهران ما هستند اقدام ارزشمندی انجام دهیم که در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ماندگار شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با استناد به بند (11) ماده (22) آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حفظ شأن و منزلت مجلس از وظایف هیأت رئیسه است. در حال حاضر مجلس انقلابی و نمایندگان به بهانه‌های مختلف تحت فشار و تخریب قرار می‌گیرند.

عباس‌زاده تصریح کرد: با توجه به اختیارات هیأت رئیسه و وجود مشاور رسانه‌ای و ابزارهای مختلف، اگر هیأت رئیسه نتواند شأن مجلس را حفظ کند، مهمترین انتقاد نمایندگان به عملکرد هیأت رئیسه در این زمینه خواهد بود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، استیفای حقوق زنان، بسته های حمایتی زنان، حوزه زنان