اسماعیلی مطرح کرد ؛

همسان سازی حقوق بازنشستگان

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان از دغدغه های اصلی دولت و نمایندگان است که با توجه به تجمع های متعدد صورت گرفته از سوی بازنشستگان و نارضایتی از فاصله دریافتی و تورم موجود در جامعه، رئیس سازمان برنامه و بودجه هم قول داده اند این شکاف دریافتی بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۰ رفع شود.

  خبرگزاری خانه ملت؛ ولی اسماعیلی  در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: مجلس یازدهم به دنبال کاهش شکاف دریافتی بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی است، امسال با شروع سال جدید شاهد همسا‌ن‌سازی و افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری بودیم که متاسفانه تاکنون این همسان‌سازی در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی به درستی اجرایی نشده است .

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود: طی جلساتی که با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این خصوص برگزار شد مبلغ مورد نیاز برای این همسان‌سازی در لایحه ۱۴۰۰ مطرح شده، طبق مصوبات کمیسیون تلفیق حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان در بودجه ۱۴۰۰برای این همسان‌سازی در نظر گرفته شده بود.

منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از طریق فروش سهام

اسماعیلی تاکید کرد: منابع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بیشتر از طریق فروش سهام ، اوراق و سهم شرکت‌ها و فروش ساختمان‌های مضاعفی که در اختیار دولت است در نظر گرفته شده بود‌ تا بتوانیم هفته های پیش رو تصویب کنیم با توجه به اینکه کلیات بودجه رد شد باید منتظر بمانیم تا لایحه با تغییرات به مجلس ارسال شود اگر تغییراتی در همسان‌سازی ایجاد شده باشد مجددا اصلاح می‌شود تا در سال ۱۴۰۰ شاهد شکاف عمیق بین دریافتی بازنشستگان و تورم نباشیم.

وی تصریح کرد: حداقل دریافتی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به میزان ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است این مبلغ با تورم موجود در جامعه بسیار فاصله دارد، تورم واقعیت امروز جامعه ایرانیان است و شکاف عمیقی بین خرج و مخارج مردم علی الخصوص بازنشستگان و کارگران وجود دارد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: تمام تلاش مسئولان دولتی و نمایندگان کاهش تورم در جامعه است تا بتوانیم میزان دریافتی اقشار مختلف به ویژه کارگران و بازنشستگان را به واقعیت جامعه نزدیک کنیم، ناگفته نماند درصدی از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان قرار بود از طریق بدهی دولت به تامین اجتماعی جبران شود که این ماجرا هم در لایحه بودجه دیده شده بود.

اسماعیلی ادامه داد: امیدوارم در تغییرات ایجاد شده در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از طرف دولت شاهد تغییرات نباشیم که اگر اینگونه باشد، با اختیاراتی که کمیسیون اجتماعی و تلفیق دارد، باز پیگیر همسان‌سازی و کاهش دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی خواهیم بود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای در پایان خاطر نشان کرد: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان از دغدغه‌های اصلی دولت و نمایندگان است که با توجه به تجمع‌های متعدد صورت گرفته از سوی بازنشستگان و نارضایتی از فاصله دریافتی و تورم موجود در جامعه، رئیس سازمان برنامه و بودجه هم قول داده‌اند این شکاف دریافتی بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۰ رفع شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایجاد و یا کنترل تورم، بازنشستگان، تورم