عزیزی مطرح کرد ؛

وضعیت دیپلمات زندانی شده کشورمان در بلژیک

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کمیسیون با جدیت به وضعیت دیپلمات زندانی شده کشورمان در بلژیک ورود خواهد کرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم عزیزی به حکم صادره 20 سال حبس برای دیپلمات کشورمان اشاره کرد و گفت: متاسفانه در روزهای اخیر ازسوی دادگاهی در بلژیک به اتهامات واهی 20 سال حبس برای اسدالله اسدی، دیپلمات کشورمان صادر شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: دادگاه مطروحه بدون هیچ ادله و مستنداتی صرف مطرح کردن ادعاهای دروغین دست به صدور چنین حکمی زده‌اند؛ اگرچه این‌ کشور در تصمیم‌گیری خود تحت تاثیر فشارهای نظام سلطه نیز بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی کشور در این رابطه نیز انفعال از خود نشان داده و کار خاصی را انجام نداده است؛ بنابراین وزارت امور خارجه می‌بایست برای اینگونه مسائل ورود جدی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هیچ نظام سیاسی به خودش اجازه نخواهد تا چنین برخوردهایی با دیپلمات‌های کشورشان صورت بگیرد؛ لذا در حال حاضر مسئولان وزارت خارجه باید پاسخگو انفعال خود باشند.

رئیس کمیسیون امنیتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی ضمن پیگیری وضعیت دیپلمات کشورمان از مجاری قانونی با دعوت از مسئولان وزارت خارجه مباحث و موضوعات در این باره را با جدیت دنبال خواهد کرد.

عزیزی تصریح کرد: زندانی شدن دیپلمات جمهوری اسلامی، بیانگر بغض و کینه دشمنان از ملت ایران است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، دیپلماتیک، روابط دیپلماتیک