با موافقت نمایندگان صورت گرفت ؛

مددجویان نهادهای حمایتی و ایثارگران برای یک بار از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف شدند

نمایندگان مردم در خانه ملت مصوب کردند که مددجویان، معلولان و ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک بار معاف شوند.

 خبرگزاری خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن، با ماده 16 این طرح، با 192 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در موافقت کردند.

براساس ماده 16 این طرح؛ وزارت راه و شهرسازی با اعمال سیاست های تشویقی، مهندسین داوطلب برای ارائه خدمات فنی مهندسی در طرحهای حمایتی تأمین مسکن را معرفی نماید.

همچنین در تبصره این ماده آمده است؛ مددجویان، معلولان و ایثارگران با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک بار برای یک واحد مسکونی معاف هستند و ما به التفاوت آن از محل منابع صندوق ملی مسکن، تأمین و در وجه سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می گردد.

همچنین در ادامه نمایندگان در راستای رفع ابهام ماده 17 با 165 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 241 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع این ماده به کمیسیون موافقت کردند.

در ماده ارجاعی آمده است: وزارتخانه‌های نیرو، نفت و ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلفند برای کلیه واحدهای مسکونی برنامه های حمایتی مسکن صرفا حق انشعاب را دریافت کنند و حق دریافت هیچ مبلغی بابت تامین و انتقال را ندارند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، طرح جهش تولید و تامین مسکن