یوسفی مطرح کرد ؛

ضرورت اجرای "طرح جهش تولید و تامین مسکن"

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: "طرح جهش تولید و تامین مسکن" در سه مرحله "تامین منابع مالی"، "حمایت از ساخت" و در نهایت "دریافت مالیات از کسانی که وارد بازار مسکن برای دلال بازی می شوند" پیش بینی شده است.

  خبرگزاری خانه ملت؛ مجتبی یوسفی در رابطه با تصویب موادی از "طرح جهش تولید و تامین مسکن" در صحن علنی، گفت: این طرح در سه بخش شامل "تامین منابع مالی برای ساخت و خرید"، "حمایت از فعالان این حوزه همچون انبوه‌سازان" و در نهایت "فاصله گرفتن بازار مسکن از دلال بازی و سفته بازی" طراحی شده است، درواقع باید به مسکن به عنوان یک کالای مصرفی نگاه کرد نه سرمایه‌ای که بخواهد چند سال بعد با افزایش قیمت صد در صدی به فروش برسد.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق آمارها 2 میلیون و 500 واحد خانه خالی در کشور وجود دارد، افزود: با دریافت مالیات‌ و ایجاد پایه‌های جدید مالیاتی همچون "مالیات بر خانه‌های خالی"، "مالیات بر زمین‌های بایر" و "مالیات بر معاملات مکرر" می‌توان بازار مسکن را از دلال‌بازی نجات داد، این در حالی است که مسکن در دولت یازدهم و دوازدهم نزدیک به 500 درصد افزایش قیمت داشته است.

وی با بیان اینکه برای تامین منابع مالی "طرح جهش تولید و تامین مسکن" دو روش در نظر گرفته شده است، توضیح داد: نخستین روش استفاده از ظرفیت "صندوق ملی زمین و مسکن" است که شامل مالیات‌ها نیز می‌شود، روش دیگر استفاده از ظرفیت "صندوق پروژه‌ها" است که این صندوق پروژه‌ها منابع خرد مردم را از بازار سرمایه جمع می‌کنند و به جای رفتن در قسمت سفته‌بازی، در حوزه مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این طرح در سه مرحله "تامین منابع مالی"، "حمایت از ساخت" و در نهایت "دریافت مالیات از کسانی که وارد بازار مسکن برای دلال بازی می‌شوند" پیش بینی شده است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن