هیچ نشستی برای قیمت گذاری جدید بنزین برگزار نشده است

شایعات مربوط به برگزاری جلساتی توسط مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی برای افزایش قیمت بنزین در فضای مجازی در حالی مطرح می شود که پیگیری ها نشان می دهد چنین جلساتی اصلاً برگزار نشده؛ ضمن آن که قیمت گذاری بنزین نیز در حیطه اختیارات این شرکت نیست.

روزنامه همشهری به نقل از ایرنا؛  قیمت‌گذاری بنزین همواره از موضوعات مهم برای افکار عمومی به شمار می‌رود؛ از همین رو هر شایعه ای در این مورد که در فضای مجازی مطرح می‌شود به سرعت منتشر شده و فضای جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در آخرین نمونه، روز دوشنبه شایعاتی مبنی بر برگزاری جلساتی با حضور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برای افزایش قیمت بنزین در فضای مجازی دست به دست شد.

در پی انتشار این شایعات با موضوع برگزاری نشست فی مابین دو شرکت یادشده در خصوص پیشنهاد افزایش قیمت بنزین در فضای مجازی، خبرنگار ایرنا از روابط عمومی این شرکت کسب اطلاع کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران‌، به تازگی هیچ نشستی بین این شرکت و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت برگزار نشده و خبر مربوطه قویاً تکذیب می‌شود.

نکته مهم‌تر آن است که اساساً مباحث مربوط به قیمت‌گذاری فرآورده‌های نفتی اصلی نظیر بنزین و گازوئیل، در حیطه وظایف و اختیارات هیأت وزیران و مجلس شورای اسلامی بوده و این شرکت به عنوان یک دستگاه اجرایی، صرفاً مجری قوانین مصوب ابلاغی است.

بنابراین ارائه هرگونه پیشنهاد در ارتباط با تغییر قیمت فرآورده‌های نفتی، خارج از چارچوب مسئولیت‌ و اختیارات این شرکت است.

 

برچسب ها

آلایندگی بنزین ها، اخبار برگزیده، بنزین، بنزین پتروشیمی ها