حدادی مطرح کرد ؛

افزایش تعداد نمایندگان و حوزه های انتخابیه

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور افزایش تعداد نمایندگان و حوزه های انتخابیه را برای رسیدگی بهتر به وضعیت مردم و نظارت بر عملکرد دستگاه اجرایی موثر و مهم دانست.

خبرگزاری خانه ملت ؛ علی حدادی با اشاره به بررسی طرح افزایش تعداد نمایندگان به 330 نفر و حوزه های انتخابیه به 221 حوزه، گفت: این طرح در حال حاضر در کارگروه مربوطه در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در حال بررسی است.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره اهمیت افزایش نمایندگان وتعداد حوزه های انتخابیه، اظهار داشت: از آنجایی که جمعیت استان ها و شهرها افزایش یافته نیاز است برخی حوزه های انتخابیه تعداد بیشتری نماینده داشته باشند تا رسیدگی به مردم به صورت بهتری انجام شود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در پایان با بیان اینکه افزایش تعداد نمایندگان طبق قانون اساسی انجام می شود، افزود: همچنین افزایش تعداد نمایندگان و حوزه های انتخابیه در نظارت بر عملکرد قوه مجریه نیز اثرگذار است و مجلس به شکل بهتری می تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش خانه ملت، طرح اصلاح قانون تعیین محدوده حوزه های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی با امضای 22 نفر از نمایندگان در مجلس اعلام وصول شده که در صورت تصویب نهایی آن تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از 290 نفر به 330 نفر و تعداد حوزه های انتخابیه از 208 حوزه به 221 حوزه افزایش می یابد./
پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، حوزه های انتخابیه، حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی