خبر

مسیر شما: اخبار دولت جوان حزب اللهی باید با کارخود ، دل و ذهن مردم را جذب کند
دولت جوان حزب اللهی باید با کارخود ، دل و ذهن مردم را جذب کند

دکتر علیرضا زاکانی، رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اخیرا در اظهاراتی، به ترسیم فضای انتخاباتی پرداخت

 روزنامه صبح نو؛  دکتر علیرضا زاکانی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اخیرا در اظهاراتی، به ترسیم فضای انتخاباتی پرداخت. وی با اشاره به تلاش‌های آیت‌الله رئیسی برای اتحاد میان جریان‌های مختلف انقلابی گفت: جریانی از سال‌96 آغاز شد و آیت‌الله رئیسی با دعوت 13‌نفر از دوستان که بنده هم یکی از آن‌ها بودم، هر دو هفته یک بار جلساتی را گذاشتند و دغدغه [جلسات] هم اصل انقلاب بود. وی اضافه کرد: این جریان ادامه پیدا کرد و نتیجه‌اش در انتخابات [مجلس یازدهم] اکثریتی است که الان در مجلس حضور دارد. زاکانی با بیان اینکه این جریان هم اکنون فعال شده و نشست خود را پنج‌شنبه پیش برگزار کرد، گفت: داخل این جریان افرادی تعریف می‌شوند که معتقد به این جریان هستند. افرادی مانند آیت‌الله رئیسی، آقای قالیباف و آقای رضایی در این جریان تعریف می‌شوند.
دکترزاکانی افزود: برخی نامزدهای داخل جریان انقلاب هم پیوستگی نوع آقایان رئیسی، قالیباف و رضایی را با این جریان ندارند که شاخص‌ترین آن‌ها آقای جلیلی یا آقای ضرغامی است. وی با اشاره به جریان مجزای مربوط به دفتر سیاسی جامعه روحانیت مبارز به ریاست مصطفی پورمحمدی، تصریح کرد: این جریان، جریان ثانوی است که فعال شده است. سلیقه این جریان ثانوی آنطور که از فحوای کلام برخی از این‌ها برمی آید، امثال آقای علی لاریجانی است.
وی در این باره با اشاره به وظیفه سنگین شورای نگهبان تاکید کرد: این اصلا قابل پذیرش نیست که عزیزی در شورای نگهبان می‌گوید که ما نمی‌توانیم آینده‌نگری کنیم؛ این در حالی است که اگر دقت شود، برخی از این آقایان اصلا لیاقت قرارگرفتن در مسند و جایگاه ریاست جمهوری را
ندارند.
دکترزاکانی با اشاره به لزوم هوشمندی در جریان انقلابی، گفت: باید بتوانیم یک مجموعه با نشاطی را به صحنه بیاوریم و زمینه برای تحول در سال آینده فراهم است و با وجودی که کار دولت آینده فوق‌العاده سخت است اما حتما این کار شدنی است. وی افزود: این امر باید به استیضاح جریان تجدیدنظرطلب در دل و ذهن مردم بینجامد و این امر تحقق پیدا نمی‌کند مگر اینکه دولت جوان حزب‌اللهی بتواند با کار خود، دل و ذهن مردم را به سمت خود جذب کند. وی تاکید کرد: جریان انقلابی به هیچ وجه حق ندارد با سرمایه‌های کشور بازی کند و افراد به هیچ‌وجه مجوز ندارند که خودشان را در مسیری قرار بدهند که در انسجام اجتماعی جریان انقلاب، شکاف ایجاد کنند.

نظر شما
مشخصات خبر