شاکری مطرح کرد ؛

توسعه جایگاهی برای بسیج سازندگی

رییس فراکسیون جهادسازندگی و پیشرفت مجلس، بابیان اینکه مجلس در قوانین بودجه و برنامه هفتم توسعه جایگاهی برای بسیج سازندگی در نظر می گیرد تاکیدکرد که در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ به این نهاد جایگاه اجرایی داده شده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ اقبال شاکری در تشریح جزییات بررسی لایحه اصلاح قانون بسیج سازندگی در مجلس شورای اسلامی، گفت: بسیج سازندگی نقش مهمی در انجام اقداماتی در حوزه محرومیت‌زدایی در کشور دارد و هر چقدر بتوانیم این موضوع را به نحوه مطلوبی ساماندهی کنیم که بتواند کار خود را بهتر انجام دهد، به مردم کمک کرده‌ایم.

مجلس با ایجاد جایگاه رسمی بسیج سازندگی را از حالت پیمانکاری خارج می‌کند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در تلاش هستیم تا در قوانین بودجه سنواتی و برنامه هفتم توسعه جایگاهی برای بسیج سازندگی ایجاد کنیم که تنها حالت پیمانکار نداشته باشد، بلکه بتواند در نیازسنجی، طراحی و الگوی پیشرفت هم مشارکت کرده و این مهم نیز به رسمیت شناخته شود.

بسیج سازندگی با کمترین هزینه به اجرای کامل پروژه‌ها می‌پردازد

وی در بیان اهمیت نقش بسیج سازندگی برای مشارکت در اجرای پروژه‌ها، تصریح کرد: تجربه نشان داده است که وقتی یک دستگاه اجرایی مبلغی برای اجرای پروژه‌ای در یک منطقه در نظر گرفته است، نمی‌تواند آن پروژه را در طول یکسال به اتمام برساند و سال‌های بعد هم هزینه‌ها به دلیل افزایش قیمت‌ها مضاعف می‌شود، بنابراین نه مردم از آن پروژه بهره‌مند می‌شوند و نه دستگاه اجرایی به اهدافی که در نظر داشته دست پیدا می‌کند.

شاکری اظهار کرد: با توجه به تفکر و رویکرد جهادی که بسیج سازندگی دارد، اگر دستگاه‌های اجرایی، اجرای پروژه‌ها را به بسیج بسپارند، تلاش می‌کند با استفاده از ظرفیت منابع مردمی، آن را با حداقل قیمت به سرانجام برساند، چرا که نیروهایی که بکار می‌گیرد اغلب از بین گروه‌های جهادی و ارزشی مردمی هستند و در قالب پیمانکاری فعالیت نمی‌کنند به همین دلیل هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: بسیج سازندگی با این رویکرد، پروژه‌ها را با سرعت بیشتر، هزینه کمتر و معنویت بیشتری به اتمام می‌رساند و نمود مردمی‌تری به اجرای پروژه‌ها می‌دهد. بنابراین ما می‌خواهیم که بسیج سازندگی همچون قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در اقدامات سازندگی کشور جایگاه رسمی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت‌های مردمی در فرآیند اجرای پروژه‌ها استفاده کند.

رییس فراکسیون جهادسازندگی و پیشرفت مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در زمان بررسی لایحه بودجه 1400 در اصلاحاتی که در کمیسیون‌های مختلف صورت گرفت بسیج سازندگی در کنار سایر نهادهای مشابه آن قرار داده شده و به آن امکان اجرایی داده شده است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاحیه بودجه های سالانه، بسیج، روحیه بسیجی