خبر

مسیر شما: اخبار مالیات حقوق دریافتی قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه ها
مالیات حقوق دریافتی قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه ها

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: حقوق دریافتی قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه ها از پرداخت مالیات معاف نمی شود بلکه تنها شامل تخفیف مالیاتی می شوند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی طغیانی در خصوص نحوه محاسبات حقوق قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، گفت: با مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده اخذ مالیات از حقوق قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه با نرخ 10 درصد تثبیت شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی در خصوص اخذ مالیات از حقوق اعضای هیات علمی و قضات نوعی تخفیف مالیاتی محسوب می‌شود، ادامه داد: در جریان انعکاس خبر مربوط به مالیات حقوق اعضای هیات علمی و قضات در برخی رسانه ها بیان شد که اعضای هیات علمی و قضات از پرداخت مالیات معاف شده اند در حالی که اینطور نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تخفیف مالیاتی اعضای هیات علمی دانشگاه از گذشته وجود داشته اما برای قضات در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1400 این تخفیف مالیاتی مدنظر قرار گرفته شد، عنوان کرد: در هر صورت باید توجه شود که حقوق دریافتی قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از پرداخت مالیات معاف نمی‌شود بلکه تنها شامل تخفیف مالیاتی می‌شوند./

پایان پیام

نظر شما
مشخصات خبر