سعادتی بیشه سری مطرح کرد ؛

ضرورت لغو و بی اثر کردن تحریم ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:انقلابی ترین و قوی ترین دو تابلو افتخار مجلس یازدهم است که مسئولیت هایی برای مجلس امید و انتظار در سه موضوع عدالت،اقتصاد و معیشت، فرهنگ ایجاد کرده است.

خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی سعادتی بیشه سری  با اشاره به شرایط کنونی ایران در منطقه گفت : نظام جمهوری اسلامی در مقطعی از تاریخ به برکت حضور امام(ره) شکل گرفت که صدای اسلام خواهی در تمام دنیا خاموش شده بود و کسی توان بر پا داشتن اسلام نداشت. کار بزرگ امام خمینی(ره) باعث احیا اسلام در تمام دنیا و احتزاز پرچم جبهه حق توسط ملت ایران با اهدای خون 23 هزار شهید به پای این نظام الهی شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: برپایی جمهوری اسلامی معادلات نظام سلطه را به سرکردگی آمریکایی ها و صهیونیست ها تغییر داد؛این موضوع را می توان در دهه های اخیر به خصوص در بحث مبارزه با داعش به فرماندهی سیدالشهدا جبهه مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی دید.

سعادتی بیشه سر تصریح کرد: این جبهه دائم در حال جنگ است و از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکایی ها از موضوع تحریم ها گرفته تا فشارهای مختلف،کودتا،هشت دفاع مقدس،بحث گروهک ها،جبهه های امنیتی،دفاعی،نظامی و بعد از آن تهاجم فرهنگی با کشورمان درگیر بودند.

وی تاکید کرد: برجام فرصتی بود تا مخالفان واقعیت ها و خارجی ها حقانیت ملت ایران را ببیند اما علیرغم تمام توصیه ها مقام معظم رهبری 1+5 شکل می گیرد و آمریکا ضمن خروج ظالمانه از توافق هسته ای با ایران تحریم ها را علیه کشورمان تشدید می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: هر چه کشورمان در برجام امتیاز داد و به تعهداتش پایبند بود در عوض غربی ها از مواضع خود عقب نشینی نکردند.

وی عنوان کرد: 1+4 بعد خروج آمریکا از برجام اعلام کرد تا سقف 15 میلیارد یورو قادر به تضمین برای بازگشت پول های فروش حاصل از نفت ایران است اما مدتی بعد تحقق این موضوع را به مباحث موشکی و رها کردن جبهه مقاومت منوط کرد.

سعادتی بیشه سری اظهار کرد: در نهایت برجام نافرجام به مرحله ای رسید که نه در زندگی و معیشت مردم،نه در امور کشور گشایشی رخ داد و تحریم ها رفع نشد؛شرایط به گونه ای رقم خورد که حل این مشکلات به مسائل خارج کشورگره زده شد.

وی ابراز کرد: این در حالی است که بارها مقام معظم رهبری رهبری تاکید کردند که برای حل مشکلات کشور نباید نگاه به خارج داشت با این حال مذاکرات انجام شود اما موضوع تولید داخلی،اقتصاد مقاومتی،جهش تولید در سال 99 باید پیگیری شود.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان گفت: انقلابی ترین و قوی ترین دو تابلو افتخار مجلس یازدهم است که مسئولیت هایی برای مجلس امید و انتظار در سه موضوع عدالت،اقتصاد و معیشت، فرهنگ ایجاد کرده و همانطور که حضرت آقا فرمودند به دنبال لغو تحریم ها و بی اثر کردن آن ها هستیم./

پایان پیام

برچسب ها

آرمان های انقلاب اسلامی، اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی، بهبود شرایط معیشتی، تحریم، تحریم های اقتصادی، معیشت